iphoneHer kan du se topp 10 resultater i alle klasser for menn. Vi setter stor pris på om du gir tilbakemelding om du oppdager feil eller mangler på disse listene.

Hold telefonen i landskapsmodus, for å se tabellen. Du kan også scrolle tabellen til høyre og venstre for å se alle kolonnene.
Se Topp 10 for kvinneklassene her

 

 

Topp 10 Klasse M 11 år

Topp 10 klasse M11 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Per August Halle HaugenIL Runar36:34(2019)
2Andreas Fyksen AasSK Vidar38:08(2019)
3Lukas Jåvoll HagenBrandbu IF38:35(2022)
3Fredrik SkrettebergBirkebeineren IF39:33(2019)
4Mathias BergeneSkrautvål IL42:39(2021)
5Haakon Heltzer SørstadTeam Sportsmanden42:44(2019)
6Kristoffer Ødemark AabySigdal Friidrettsklubb42:51(2019)

Topp 10 Klasse M 12 år

Topp 10 klasse M12

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Sondre Strande OmlandKjelsås IL34:54(2019)
2Henrik JørgensenFossum IF35:07(2019)
2Per August Halle HaugenIL Runar35:07(2021)
4Vemund MyhreVegårshei IL37:59(2019)

Topp 10 Klasse M 13 år

Topp 10 klasse M13

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Sondre Strande Omland (-07)SK Vidar32:37(2020)
2Per August Halle Haugen(-09)IL Runar 33:17(2022)
3Martin Kirkberg MørkIF Sturla34:24(2014)
4Petter Myhr(-00)Orion FIK35:04(2013)
5Magnus Tuv Myhre(-00)Jevnaker Ski35:07(2013)
6Aleksander HolmboeTyrving35:11(2015)
7Nikolai Holmboe35:12(2015)
8Gard LaeskogenIl Holeværingen35:12(2016)
9Eivind Duelien Vaaje Granli IL36:05(2017)
10Thomas HellandTyrving IL36:06(2022)
11Olaf Talmo Koll36:11(2014)
12Endre Aamodt(-94)Valdres Langløparlag 36:17(2007)
13Kristian Svalestulen Piippo(-95)Ringkollen Skiklubb36:36(2008)
14Teodor HansenRingerike Friidrettsklubb36:36(2017)
15Henrik HillestadHeming IL37:02(2017)
16Håkon Tallhaug Gulbrandsen(-98)Valdres Langløparlag37:04(2011)
17Sigurd FagerholtRindal IL37:04(2014)

Topp 10 Klasse M 14-15 år

Topp 10 klasse M14-15 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Magnus ØyenRindal IL30:56(2022)
2Sondre Strande OmlandSK Vidar31:24(2021)
3Mikkel BakkenSK Vidar31:55(2020)
4Joakim Sødal(-97)Kyrksæterøra IL 32:02(2012)
5Albert SperstadIL Tyrving32:15(2014)
6Sindre Aarrestad BergIF Ørn/Grenland Ski32:21(2015)
7Martin Kirkeberg MørkIF Hellas32:35(2016)
8Lars Agnar HjelmesetNittedal IL32:41(2016)
9Elias Haugen TorjussenSK Vidar33:09(2022)
10Filip MeoTjalve IK - Koll IL33:15(2017)
11Jonas Iversen LilleskareFil Aks-7733:20(2022)
12Andreas Iversen LilleskareFil Aks-7733:26(2022)
13Ulrik Jåvoll HagenBrandbu IF33:28(2022)
14Henrik JørgensenFossum IF33:33(2022)
15Johan NordengAlsvåg IL33:46(2018)
16Petter Myhr(-00)FIK Orion/Vallset IL33:47(2014)
17Torjus Brusveen JensenSK Vidar34:08(2021)
18Magnus Tuv Myhre(-00)34:09(2015)
19Ådne Karlsen Bekkestad(-97)Eiker Kvikk Friidrett34:13(2012)
20Henrik JørgensenFossum IF34:21(2021)
21Nikolai HolmboeIL Tyrving34:22(2016)
22Jens Kristian AasSK Vidar34:27(2019)
23Aleksander HolmboeTyrving IL34:29(2017)
24Vidar Junior BjørnåsMålselv IL34:29(2022)
25Kristian Svalestulen Piippo(-95)Ringkollen Skiklubb34:35(2009)
26Sivert EkrollBerger IL34:40(2019)
27Emil August LongvaRustad IL34:42(2022)
28Eivind Duelien VaajeKongsvinger IL - NTGU34:43(2018)
29Mathias HoelsveenRaufoss IL Friidrett34:46(2019)
30Benjamin OlsenSarpsborg IL34:53(2019)
31Åsmund Sunde FørdeJølster IL34:55(2022)
32Gard LaeskogenSundvolden Hotel34:56(2017)
33Åsmund NybakkeOppegård IL35:01(2022)
34Sivert EggenBøler IF 35:09(2015)

Topp 10 Klasse M 16-17 år

Topp 10 klasse M16-17 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Abdullahi Dahir RabiIL Runar29:17(2020)
2Simen Halle HaugenRunar 30:58(2016)
3Philip MassacandGneist IL31:03(2019)
4Tord Franke UlsetSelsbakk IL31:03(2020)
5Tewelde Nahom Tesfalem Sturla IF31:11(2022)
6Martin Kirkeberg MørkHellas IF31:19(2018)
7Lars Horten JordetRen-Eng FIK31:26(2022)
8Lars Agnar HjelmesetNittedal31:31(2017)
9Benjamin OlsenSarpsborg IL31:35(2021)
10Jonatan VedvikTønsberg FIK - ETC31:46(2017)
11Sander MathiesenSK Vidar32:14(2020)
12Tobias GrønstadIL i BUL32:17(2018)
13Eivind Duelien VaajeKongsvinger IL 32:18(2020)
14Martin Ukkelberg SløgedalKristiansands IF-Friidrett32:23(2022)
15Lars SvorkdalSvorkmo NOI32:29(2021)
16Sharmarke AhmedHälle IF (SWE)32:32(2019)
17Simen Skeide PaulsenUllensaker/Kisa IL32:33(2022)
18Magnus Tuv MyhreJevnaker 32:51(2016)
19Johan NordengAlsvåg IL33:01(2019)
20Henrik Bjørnstad KoppangIL Tyrving 33:03(2016)
21Merhawi SeyfuHälle IF (SWE)33:03(2017)
22Jens Kristian SamuelsenRjukan Idrettslag 33:09(2022)
23Simon Steinshamn Tingvoll FIK33:15(2016)
24Endre Wigaard(-96)IL i BUL 33:20(2013)
25Håvard Lalit Øglænd(-96)GTI 33:22(2013)
26Sivert EggenBøler IF 33:22(2017)
27Arthur Hartvedt KlavenesIL Runar33:24(2019)
28Mads Orø OlsenRingerike FIK33:32(2019)
29Sebastian Helgheim Tyrving IL33:43(2019)
30Geir Blom BreivikSandvin IL33:58(2017)
31David Ormstad Meier34:00(2018)
32Håvard KlakeggJølster IL34:00(2019)
33Jonas MagnussonHälle IF (SWE)34:01(2021)
34Thomas MeinickeIL Jutul/Team Vestmarka34:13(2015)
35Algot WedbergHälle IF (SWE)34:18(2021)
36Sigurd Størmer-AntonsenIL Koll 34:20(2022)
37Anders Marheim AulieKonnerud IL 34:22(2015)
38Håkon Steinshylla(-96)Selsbakk IF34:23(2012)
39Tor Olav NesheimRustad IL34:25(2015)
40Olaf TalmoIL Koll34:26(2017)
41Carl August JensehaugenSK Vidar34:26(2021)
42Sigurd Ruud Skjeseth(-96)FIK Orion 34:34(2013)
43Nikolai HolmboeTyrving IL34:35(2018)
44Martin Sulland(-93)Holeværingen Ski34:38(2010)
45Kristian Piippo(-95)Ringkollen ski34:42(2011)
46Tor Omar Heyerdahl Nyquist(-97)Øystre Slidre IL34:48(2013)
47Jonas SørgårdRingerike FIK34:56(2017)
48Andreas Ullern TonningRingerike FIK34:56(2021)
49Sivert EkrollBerger IL34:58(2021)
50Olive Bosdal ThorsenFørde IL Friidrett34:59(2019)
51Vetle Brekmo(-96)Lillehammer Friidrett 35:02(2013)

Topp 10 Klasse M 18 - 19 år

Topp 10 klasse M18-19 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Jakob IngebrigtsenSandnes IL27:54(2019)
2Abdullahi Dahir RabiIL Runar 28:23(2022)
3Joel Ibler LillesøNike / Bagsværd Atletik Club28:38(2022)
4Sondre Nordstad Moen(-91)SK Vidar 28:50(2009)
5Awet NftalemIK Tjalve29:17(2014)
6Senaya FissehatsionIK Tjalve29:18(2014)
7Simen Halle HaugenIL Runar29:22(2018)
8Jonatan VedvikTønsberg Friidrettsklubb 29:48(2019)
9Håkon StavikÅlesund FIK30:01(2019)
10Hillary Kipchumba(-92)Barakarunner/Steinkjer FIK 30:03(2010)
11Jon SætreGneist IL30:22(2020)
12Marius Liljeberg WangHerkules Friidrett30:29(2020)
13Mikkel Blikstad ThomassenIK Tjalve 30:30(2022)
14Martin Kirkeberg MørkHellas IF30:31(2020)
15Esten Hansen-Møllerud HauenIK Tjalve30:32(2022)
16Philip MassacandGneist IL 30:39(2020)
17Sharmarke AhmedHälle IF (SWE)30:42(2021)
18Trym TønnesenHalden IL30:48(2019)
19Magnus Tuv MyhreBrandbu IL30:48(2019)
20Magnus GjerstadOsterøy IL - Team Batti30:53(2018)
21Einar Johan MelsomTyrving IL30:54(2018)
22Samuel Fitsumbrhan (ERI)Hälle IF31:11(2018)
23Simon SteinshamnTingvoll FIK31:11(2018)
24Tord UlsetSelsbakk IF31:15(2021)
25Merlijn Van Der Velden (NED)(NED)31:31(2022)
26Wilhelm BergentzKFUM Örebro31:34(2021)
27Theodor Berre JacobsenSK Vidar31:40(2020)
28Cedrik Bakke ChristophersenTønsberg FIK31:43(2020)
29Mads Orø OlsenTeam Orø Olsen31:50(2021)
30Ole Flatebø Orion FIK31:57(2016)
31Filip MeoBUL IL31:57(2021)
32Marius Vedvik(-92)Førde IL 31:58(2011)
33Mats Bjørgum(-94)Strindheim IL 31:59(2013)
34Erik Tangen GundersenSkjalg IL32:04(2019)
35Eivind Duelien VaajeKongsvinger IL Friidrett32:04(2022)
36Ibrahim BurasLillehammer IF32:06(2019)
37Henrik Vik Tolo Asker SK Friidrett - Team Asker skiklubb32:09(2018)
38Andreas Heierstad Ivrig IL32:15(2022)
39Sebastian WernersenTønsberg FIK32:18(2020)
40Merhavi Seyfu Hälle IF (ERI)32:21(2019)
41Sivert EggenBøler IF - Friidrett32:41(2018)
42Andreas Ullern TonningUllensaker/Kisa IL32:44(2022)
43Daniel Måkestad FadnesGular IL32:47(2022)
44Carl August JensehaugenUllensaker/Kisa IL32:58(2022)
45Petter Rypdal(-93)Strindheim33:06(2011)
46Ole-Petter FjeldTønsberg FIK33:09(2014)
47André SeliussenSkjalg IL33:12(2020)
48Jonathan Alsaker-ArentzSturla IF33:14(2022)
49Carl Fredrik Hagen(-91)IK Tjalve 33:17(2009)
50Håvard KlakeggJølster IL33:30(2021)
51Matias Nalum RakkestadKjelsås IL33:33(2022)
52Tobias GjerdeTeam Vestmarka33:39(2021)
53Bastian Karlsen AntonsenLyn Ski33:35(2019)
54Emil WiigHeming IL33:38(2017)
55Øystein StøfringJølster IL33:39(2019)
56Henrik LaukliKonnerud IL 33:40(2019)
57Lars Laulo Heming IL33:44(2016)
58Håkon BratvoldBratvold Runners33:44(2022)
59Andreas VærlandVegårshei IL33:48(2017)
60Markus Lysaker Høgne Ullensaker/Kisa IL Friidrett - Sherpa33:51(2017)
61Even Sæteren Hippe(-94)Bagn IL 33:54(2012)
62Tommi Luchsinger(-93)IL Bevern 33:58(2012)
63Johannes ØverengMosjøen IL33:58(2021)

Topp 10 Klasse M 20 - 22 år

Topp 10 klasse M20-22 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Narve Gilje NordåsSandnes IL28:28(2020)
2Magnus Tuv MyhreBrandbu IF28:44(2022)
3Simen Halle HaugenRunar IL29:06(2019)
4Senay Fissehatsion(ERI)IK Tjalve (ERI)29:10(2016)
5Awet Kibrab(ERI)IK Tjalve (ERI)29:10(2016)
6Okubamichael FissehatsionIK Tjalve29:12(2018)
7Ibrahim BurasIK Tjalve29:13(2022)
8Ørjan Grønnevig(-91)GT International 29:20(2013)
9Jonatan VedvikTønsberg FIK29:26(2020)
10Simon SteinshamnBUL IL29:26(2020)
11Kasper FosserHeming IL29:37(2021)
12Arega MekonenUllevi FK (Ethiopia)29:42(2016)
13Eric Senorski(-89)Örgryte IS (SWE)29:53(2011)
14Mathias FlakSteinkjer FIK29:54(2020)
15Olle AhlbergHälle IF30:00(2019)
16Sigurd Ruud SkjesethIK Tjalve30:01(2018)
17Marius Vedvik(-92)Gular IL 30:08(2013)
18Suldan Hassan (SWE)Ullevi FIK30:11(2018)
19Gishe Abdi Wako(-91)Lillehammer IL 30:16(2013)
20Marius Liljeberg WangHerkules Friidrett30:16(2022)
21Martin Kirkeberg MørkHellas IF30:18(2022)
22Stian Øvergaard AarvikGneist IL - Team Salomon30:20(2017)
23Einar Johan MelsomTyrving IL30:22(2019)
24Erik Johansson(-89)Hässelby SK (SWE)30:23(2011)
25Petter JohansenLillehammer IF30:24(2020)
26Kristian TjørnhomKristiansand Løpeklubb30:25(2016)
27Vidar JohanssonSävedalens AIK30:27(2018)
28Sven SchoonebeekNederland30:32(2019)
29Henrik Marius LaukliStrindheim IL30:34(2022)
30Rune Fenne(-86)SK Vidar 30:48(2007)
31Erik KarlssonHögby IF30:51(2019)
32Cornelius BjørkBækkelagets SK30:52(2022)
33August FløSK Vidar 30:59(2016)
34Theodor Berre JacobsenSK Vidar31:00(2021)
35Adrian WestlieAskim IF31:00(2021)
36Mats Bjørgum(-94)Strindheim IL 31:07(2014)
37Yassin AbdiHässelby SK31:09(2019)
38Trym TønnesenHalden IL31:09(2021)
39Robin KronqvistIK Falken31:10(2021)
40Jesper LundinBUL-Tromsø Friidrett31:11(2022)
41Dadafo Dhaqabi Tesema(-89)Kyrsæterøra IL31:14(2011)
42Fredrik SandvikAskim IF31:14(2018)

Topp 10 Klasse M 23 - 34 år

Topp 10 klasse M23-34 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Narve Gilje NordåsSandnes IL28:18(2022)
2Zerei Kbrom MezngiSpirit Stavanger FIK28:20(2020)
3Awet Nftalem KibrabUllensaker/Kisa IL28:26(2022)
4Samuel TsagayHälle IF (SWE)28:39(2019)
5Per SvelaUllensaker/Kisa IL28:39(2022)
6Filip IngebrigtsenSandnes IL28:40(2019)
7Henrik IngebrigtsenSandnes IL28:41(2018)
8Bjørnar LillefosseGular IL28:45(2020)
9Senay Fissehatsion (ERI)IK Tjalve28:49(2019)
10Narve Gilje NordåsSandnes IL28:55(2021)
11Urige Buta(-82)Haugesund IL 28:56(2011)
12Musael Temesghen(-82)Hälle IF (SWE)28:58(2011)
13Isaac G. TesfamichaelLeksvik IL28:59(2020)
14Richard DoumaNederland29:00(2019)
15Mohammad RezaSpårvägens FK29:04(2019)
16Ferdinand Kvan Edman IK Tjalve29:04(2022)
17Benjamin De HaanNederland29:05(2019)
18Even Brøndbo DahlFIK Orion29:07(2022)
19Kasper Harlem FosserHeming IL29:07(2022)
20Okubamichael FissehatsionIK Tjalve (Eritrea)29:08(2017)
21Sindre Buraas(-89)SK Vidar 29:12(2013)
22Tigabu Gebremaryam AsefaUllevi FK29:12(2017)
23Ådne AndersenDimna IL29:12(2019)
24Vegard ØlstadFIK Ren-Eng29:16(2016)
25David NilssonHaddal IL (SWE)29:16(2019)
26Thomas FremoFjellørnen IL 29:17(2020)
27Damte TayeUllevi FK (ETH)29:21(2015)
28Weldu Negash GebretsadikBUL IL29:24(2020)
29Trond Ørjan EideSvorkmo NOI29:26(2020)
30Tim Robertson (NZL)(NZL)29:26(2022)
31Asbjørn Ellefsen Persen(-87)IK Tjalve 29:33(2012)
32Eivind ØygardJølster IL29:34(2019)
33Petter RypdalTjalve IK29:37(2019)
34John FoitzikSpårvägens FK29:44(2019)
35Halfdan-Emil FærøVaregg Fleridrett29:46(2020)
36Eirik Gramstad(-84)SK Vidar 29:48(2012)
37Sigurd Ruud SkjesethUllensaker/Kisa IL29:51(2021)
38Kilian JornetMåndalen IL (Spania)29:59(2020)
39Stian Øvergaard AarvikGneist IL30:00(2020)
40Mikael EkvallStrömstad IL30:01(2019)
41Ørjan GrønnevigStavanger Friidrettsklubb30:02(2018)
42Ole-Petter FjeldTønsberg Friidrettsklubb30:03(2018)
43Erik Udø PedersenKristiansand Løpeklubb30:04(2019)
44Andreas Myhre SjursethSK Vidar30:09(2016)
45Kristian TjørnhomKristiansand Løpeklubb30:09(2018)
46Sjur PrestsæterSK Vidar30:09(2022)
47Sondre Ane HoffGular IL30:10(2022)
48Tomas Bereket(-)Larvik (-)30:12(2012)
49Jesper Farschou HerningLøperklub/Team ASICS30:12(2014)
50Erik LomåsSalangen IF30:13(2021)
51Merih SolomonUllensaker/Kisa IL 30:15(2022)
52Andreas IdenGneist IL30:15(2022)
53Anders GrahlHälle IF (SWE)30:16(2021)
54Magnus Sirnes Hjellum SK Vidar30:18(2022)
55Eivind Trym WikshålandGular IL30:20(2022)
56Olle AhlbergHälle IF (SWE)30:21(2021)
57Rolf Steiner(-84)SK Vidar 30:23(2012)
58Yared AdmasuHälle IF30:23(2014)
59Oscar CarlssonHälle IF30:23(2019)
60Henrik Nicolaisen IK Tjalve30:24(2020)
61Alexander KirkebergNamdal løpeklubb30:25(2020)
62Trygve Feidje MjeldeOsterøy IL30:26(2022)
63Rune Fenne(-86)Privat 30:28(2013)
64Jonas Lurås HammerLørenskog Friidrettslag 30:28(2020)
65Hlynur AndressonIsland30:30(2019)
66Mathias MoenOslostudentene IK30:30(2020)
67Eric Senorski(-89)Örgryte IS (SWE)30:32(2012)
68Øystein Sylta(-78)SK Vidar 30:33(2006)
69Marius VedvikGular IL30:33(2018)

Topp 10 Klasse M 35 - 39 år

Topp 10 klasse M35-39 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Mesfun Tesfayohannes Fisehaton(-74)Bodø FIK 29:14(2013)
2Eirik GramstadSK Vidar29:50(2019)
3Frew Zenebe BrkinehSandnes IL30:00(2022)
4Victor SmångsKeep Up Running Club (SWE)30:29(2021)
5Japhet Kipkorir Hälle IF (Kenya)30:31(2016)
6Ebrahim Abdulaziz Strindheim IL30:33(2016)
7Ronny Losoa Sigdal FIK30:38(2018)
8Rolf SteierSK Vidar30:43(2022)
9Andreas Myhre SjursethSK Vidar30:47(2021)
10Kristian WoldvikRindal IL31:14(2019)
11Andreas Penne NygårdGTI Friidrett31:18(2021)
12Helge LangenRindal IL31:19(2020)
13Kristian UlriksenSK Vidar31:25(2021)
14Jostein RogstadSK Vidar31:27(2022)
15Svein Inge Buhaug(-70)SK Vidar 31:30(2008)
16Jarle WermskogRoyal Sportsklubb31:30(2019)
17Kristian Monsen(-77)Ullensaker/Kisa 31:38(2012)
18Per-Christian Lysaker TorgersrudTeam Sportsmanden31:45(2017)
19Knut Aalien(-68)Ringerike FIK 31:53(2005)
20Kjell Arne TrælnesSømna IL31:53(2019)
21Arne Mjelde SætherLillehammer IF31:57(2015)
22Øystein Mørk(-74)Bøler IF 32:01(2012)
23John Christian DeighanAsker SK32:06(2021)
24Gerard Cornelissen(-71)SK Vidar32:08(2008)
25Espen LieRundens Krigere32:09(2022)
26Bjørn Ivar Nilsen(-77)SK Vidar32:10(2013)
27Kristoffer AashaugClub Nittedal Banquet Racers 32:13(2018)
28Jens Bjertnæs Jevnaker IF32:17(2020)
29Kristoffer Tollås32:17(2021)
30Hans Chr. AarnesNittedal IL32:18(2019)
31Rune OlsenFull Performance32:24(2014)
32Stian Alexander TeigenTeam Tronrud32:27(2022)
33Ulrik ØdegårdSK Vidar32:29(2022)
34Tony GjerdeBøler IF Friidrett 32:32(2019)
35Daniel StøenNøtterø Rønners32:32(2022)
36Per-Christian PedersenHind IK32:33(2022)
37Sjur Molstad32:36(2019)
38Trond Atle SmedsrudBUL IL32:37(2017)
39Robert WestmanHälle IF (SWE)32:38(2010)

Topp 10 Klasse M 40 - 44 år

Topp 10 klasse M40-44 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Mesfun Tesfayohannes Fisehaton(-74)Bodø FIK29:49(2014)
2Ebrahim AbdulazizStrindheim IL30:04(2020)
3Ronny Losoa Sigdal FIK30:41(2020)
4Andreas Penne NygårdGTI Friidrett30:41(2022)
5Øystein Mørk(-74)SK Kraft31:34(2018)
6Per-Christian Lysaker TorgersrudTeam Sportsmanden31:35(2018)
7Ole Kristian HeggheimKristiansand Løpeklubb31:46(2014)
8Kristoffer AashaugNittedal Banquet Racers31:52(2019)
9Tom-Erik LukkedalHoleværingen31:56(2021)
10Svein Inge Buhaug(-70)Hytteplan Sport 32:09(2011)
11Odd-Bjørn HjelmesetBama32:13(2014)
12Knut Eraker Hole(-71)Hadeland FIK 32:24(2012)
13Øyvind SandbakkByåsen IL32:24(2021)
14Simen Haugen(-66)Stavern Sport 32:26(2007)
15Espen KristiansenGular IL32:31(2022)
16Odd Arne EngesæterOksen Ferdinand32:32(2022)
17Tor Holager RøddeRøa IL32:33(2022)
18Eirik GundersenRomerike Ultraløperklubb32:42(2019)
19Henrik Fleisje32:45(2022)
20Asle Slettemoen(-71)BUL32:50(2012)
21Robert HisdalSakt Bergenskirke32:52(2019)
22Håkon UrdalRygge IL32:53(2022)
23Fredrik VedvikTønsberg FIK - ETC32:56(2017)
24Ole-Hermann RøhrRygge IL33:03(2021)
25Øyvind Mehus SjursenBøler IF - Friidrett33:06(2018)
26Jørgen TresseltTeam Raske Gutter33:06(2022)
27Marius BorgerSpydeberg IL33:12(2022)
28Dag SkrettebergTeam Skretteberg33:17(2021)
29Carlos Silva De Brito(-69)Ogndal FIK 33:23(2013)
30Knut Nordviken SK Vidar33:24(2016)
31Chad Augustine33:24(2022)
32Håkon Hjemly(-70)Tønsberg FIK33:25(2011)
33Øyvind WigerModum FIK33:25(2018)
34Bård KvalheimTjalve IK - Blodsmak33:25(2017)
35Erik HaugsnesSenja Ski33:25(2021)
36Hallvard NilsenGular IL33:27(2019)
37Martin Kjäll-OhlssonSK Vidar 33:32(2018)
38Eirik NordvikNamdal løpeklubb33:33(2021)
39Klaus Øiseth(-73)Team Milsluker'n/Øiseth Prosjektstyring 33:38(2014)

Topp 10 Klasse M 45 - 49 år

Topp 10 klasse M45-49 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Odd-Bjørn HjelmesetBAMA31:57(2016)
2Øystein MørkLøpeglede32:12(2022)
3Kristen Aaby(-61)SK Vidar 32:27(2008)
4Knut Eraker HoleHadeland FIK32:32(2018)
5Johan-Jørgen Lindgaard StrømbergSK Vidar32:34(2019)
6Helge Dolsvåg(-62)Kristiansand IF32:40(2007)
7Jon Per Nygaard(-67)FIK Ren-Eng32:53(2012)
8Kristian ThonTeam Klabautermenner33:03(2019)
9Are Birkeli33:04(2018)
10Pål Suhrke33:33(2022)
11Terje Olsen(-65)Rindal IL33:34(2014)
12Helge Holthe(-67)Varde IL33:45(2012)
13Harald Ringen(-63)Oppegård IL33:46(2010)
14Gard RingstadBreiskallen Sportsklubb33:46(2019)
15Jon IlsengBøler IF - Friidrett33:47(2017)
15Nils Bjerke(-60)Bil Price33:51(2005)
17Tom Roger Vege-TangenNamdal løpeklubb33:53(2018)
18Lars Hauge Hannisdal33:53(2022)
19Ole André LukkedalØrskog IL33:56(2022)
20Jon Inge Engesmo33:58(2022)
21Thomas Rotherud34:03(2022)
22Fredrik KolverudSK Vidar34:20(2021)
23Richard LarssonRingerike VGS Idrett34:24(2018)
24Terje GulbrandsenBDO AKTIVA avd. Lillehammer34:28(2016)
25Bjørn Vonheim(-62)Rindals-Troll 34:30(2010)
26Svein Inge Buhaug(-70)Hytteplan Sport34:32(2016)
27Espen NylandKluge Advokatfirma34:34(2018)
28Frode Holst(-63)NOIL34:35(2010)
29Anders SoovikFARTSHOLDER 35:0034:36(2022)

Topp 10 Klasse M 50 - 54 år

Topp 10 klasse M50-54 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Petter Antonsen(-61)SK Vidar/Statoil 32:14(2011)
2Kristen Aaby(-61)Nedre Sigdal IF32:22(2015)
3Jon Per NygaardRen-Eng FIK33:22(2017)
4Rashid HanduleBUL IL33:24(2021)
5Terje Olsen(-65)Rindal IL33:29(2015)
6Helge Dolsvåg(-62)Kristiansand IF Friidrett33:45(2013)
7Helge HoltheVarde IL33:49(2017)
8Tom Roger Vege-TangenNamdal Løpeklubb33:49(2019)
9Trond Olav Berg(-60)Bøler IF 34:25(2010)
10Krister SørgårdRingerike FIK34:31(2021)
11Kjell Vegard OpheimGubbetrimmen34:31(2022)
12Arild HagesveenBøler IF34:33(2022)
13Espen NylandOttestad IL33:34(2022)
14Ger Van Graas(-55)StatoilHydro BIL 34:42(2008)
15Olav Sveen(-57)Ready 34:42(2009)
16Finn Dag HovemTromsø Løpeklubb34:50(2018)
17Nils Bjerke(-60)Adal IL 34:58(2011)
18Are BirkeliHadeland FIK35:01(2021)
19Mons BaleFLO Kolsås BIL35:07(2006)
20Rune BrustadTromsø Løpeklubb35:10(2019)
21Jon ØxnevadNorconsult BIL35:14(2018)
22Henning PedersenMoss IL35:17(2022)
23Tom Dønnem35:23(2022)
24Bjørn Tore GullordNetcom BIL35:28(2015)
25Jon Nordahl Didriksen35:31(2017)
26Frode EngelundSkedsmo Skiklubb35:39(2017)
27Dag Sjøberg OppegårdIL/Universitetet i Oslo35:42(2015)

Topp 10 Klasse M 55 - 59 år

Topp 10 klasse M55-59 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kristen AabySigdal Friidrettsklubb32:58(2017)
2Tore Axelsson(-57)SK Bore34:47(2012)
3Svein Egil LinnerudGjøvik Friidrettsklubb - Eidsiva BIL35:31(2018)
4Rune BrustadTromsø Løpeklubb35:43(2022)
5Ger Van Graas(-55)Statoil BIL35:45(2011)
6Trond Olav BergBøler IF Friidrett35:49(2015)
7Tor FauskeLöplabbet35:58(2018)
8Kjell Arne OlsenVeldre Friidrett 36:00(2019)
9Marius PedersenNesodden IF36:01(2022)
10Torfinn Torp(-52)Oppegård IL 36:06(2007)
11Dag SjøbergBækkelagets SK - Team Sportsmanden36:09(2017)
12Terje HordnesBFG Bergen Løpeklubb36:11(2018)
13Sten SolfjellIL BUL36:13(2006)
14Svein A. Sølvberg(-48)Oppegård IL 36:16(2005)
15Jonny StensrudRygge IL36:19(2019)
16Øyvind SimonsenDen Norske Snusfabrikken BIL36:26(2022)
17Rune KavliSK Vidar36:31(2022)
18Bård Solvoll36:45(2015)
19Lars Sverdrup-ThygesonHøvik IF/Høvik Jogg36:45(2015)
20Lars Harald BlikraStrindheim IL36:58(2019)
21Per Vidar FjeldKongsvinger IL36:59(2021)
22Jon Nordahl Didriksen3700(2022)
23Pål Cato AndersenTeam Gubbeberget37:05(2019)
24Rune EriksenRygge IL - Ryggejoggen37:06(2018)
25Einar BergsholmÅs IL37:14(2022)
26Harald Slettemark37:17(2019)
27Jan Fagerheim(-59)Nordea37:19(2014)
28Harald KylloDalebrand IL37:25(2019)
29Jørn JantzenTekna BIL37:27(2018)
30Vidar Ellefsen(-58)Asker Skiklubb Friidrett37:28(2014)
31Sturle BrustadAnarki Forlag37:28(2019)

Topp 10 Klasse M 60 - 64 år

Topp 10 klasse M60-64 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kristen Aaby(-61)Sigdal FIK34:30(2022)
2Rune EriksenRygge IL36:35(2019)
3Svein A. Sølvberg(-48)Oppegård IL 36:55(2011)
4Øystein Syversen(-52)Oppstad IL 37:00(2013)
5Ger Van Graas(-55)SK Vidar 37:15(2015)
6Svein Egil LinnerudGjøvik FIK37:23(2021)
7Vidar EllefsenGolden Associates 37:48(2018)
8Trond Olav BergBøler IF38:01(2022)
9Torfinn Torp(-52)Oppegård IL 38:05(2012)
10Ove BernesMjøsdalen IL38:10(2015)
11Rolf Karlsen(-52)Hitra Friidrettsklubb38:25(2013)
12Kjell Jonhaugen(-44)Nittedalsjoggen 38:27(2007)
13Bjørn Lauglo(-48)Stovnerkameratene 38:33(2011)
14Espen KristiansenRustad IL38:38(2022)
15Kjell Anders Kraakmo(-44)Nordea BIL 38:59(2006)
16Gunnar Skandsen 39:08(2016)
17Ole Petter Bergaust(-46)Veldre Friidrett 39:09(2007)
18Bjørn VonheimRindal IL39:15(2022)
19Einar Jakobsen(-50)Oppegård IL 39:21(2010)

Topp 10 Klasse M 65 - 69 år

Topp 10 klasse M65-69 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Ger van GraasSK Vidar37:44(2021)
2Henning Wibeto(-46)SK Vidar 38:29(2011)
3Øystein SyversenOppstad IL38:36(2017)
4Svein Arne Sølvberg(-48)Oppegård IL38:44(2013)
5Rolf KarlsenHitra Løpeklubb39:04(2017)
6Bjørn Lauglo(-48)Stovnerkameratene39:27(2014)
7Rolf KarlsenHitra Løpeklubb39:56(2018)
8Vemund Wemundstad(-40)Stadsbygd IL40:14(2005)
9Kjell Jonhaugen(-44)Nittedalsjoggen40:20(2010)
10Herbjørn Brennhovd(-48)Gol IL40:21(2013)
11Terje LøvaasSturla IF40:42(2022)
12Ole Petter Bergaust(-46)Veldre Friidrett 40:51(2012)
13Asbjørn OppegårdAurskog Høland Friidrettslag40:48(2022)
14Geir UlekleivLesja IL41:09(2019)
15Agnar Skutbergsveen(-46)Veldre Friidrett41:14(2012)
16Karstein Kristung(-49)Rælingen 41:20(2014)
17Tor-Arne Stenhaug(-48)Romerike Runners Team41:23(2013)

Topp 10 Klasse M 70 - 74 år

Topp 10 klasse M70-74 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kolbjørn HjertvikKårvåg IL 40:02(2021)
2Øystein SyversenOppstad IL41:10(2022)
3Eilif VillangerAsk Friidrett41:19(2022)
4Eilif VillangerAsk Friidrett42:28(2021)
5Kjell Jonhaugen(-44)Nittedalsjoggen 42:40(2014)
6Herbjørn BrennhovdGol IL42:51(2022)
7Svein Arne SølvbergOppegård IL43:12(2018)
8Rolf KarlsenHitra Løpeklubb43:21(2022)
9Håkon HaugenLillehammer IF43:32(2021)
10Agnar Skutbergsveen Veldre Friidrett43:45(2016)
11Kjell BergeBærum kommune/Lørdagskameratene43:47(2019)
12Ole Peter Bergaust Veldre Friidrett43:57(2017)
13Halvor HoveidHoveidteam44:00(2022)
14Tor-Arne StenhaugSørum IL 44:14(2019)
15Christian Børs Lind(-40)Røa IL44:26(2010)
16Ingebrigt Rygg(-41)Hytteplan Sport 44:39(2013)
17Tor-Arne StenhaugSørum IL44:40(2021)
18Bjørn LaugloStovnerkameratene 44:43(2021)
19Thomas BjønnesHøvik Jogg45:01(2014)
20Einar Lier MadsenBodø Bauta Løpeklubb45:02(2022)
21Petter Kildal(-41)Haga IF 45:13(2011)
22Vemund Wemundstad(-40)Ullensaker/Kisa 45:20(2010)
23James GodboltOseberg skilag45:28(2022)
24Kjell FedjeTinn45:30(2015)
25Sverre MostueFlintjoggen45:49(2015)
26Rolf MeekRomerike Friidrett47:37(2022)
27Karl Hermod Aarøen(-41)Ringerike kommune 48:19(2011)
28Inge Vinje Tønsberg FIK49:13(2016)
29Arne Lundby(-39)Spiridon LLL 49:18(2010)

Topp 10 Klasse M 75 - 79 år

Topp 10 klasse M75-79 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Henrik Lund RaagaardFredrikstad IF44:15(2021)
2Kjell JonhaugenNittedalsjoggen44:47(2019)
3Christian Børs Lind(-40)Røa IL 45:46(2015)
4Magne BjørndalHøvikjogg47:19(2022)
5Inge J. VinjeTjøme Løpeklubb49:43(2022)
6Kjell A. FedjeTinn IL50:26(2021)
7Kjell Ivar MoenSørild FIK52:31(2022)
8Roy Erik Frydenberg Kondis53:22(2016)
9Asbjørn Solvang(-38)Hytteplan Sport 53:58(2013)
10Hans Rostad(-30)Krill 54:28(2008)
11Rudolf Bernhardsen(-31)56:06(2010)
12Bjørn Haukedal(-34)Privat 56:09(2010)
13Sverre MostueFlintjoggen56:12(2021)
14Gunnar Lauritz PedersenLørenskog Friidrettslag56:45(2021)
15Paul MeierVeme Sportsklubb57:11(2015)
16Kjetil Moen(-36)IL Koll 58:25(2012)
17Asbjørn LokøyPrivat1:00:11(2014)
18Per FossumAsker Ski Friidrett1:00:11(2022)
19Johnny Andersen1:00:33(2022)
20Frode Høivik(-33)Privat 1:01:09(2010)
21Sverre Thune(-32)Ringerike O-lag1:01:12(2008)
22Arne Dahlen(-35)Hytteplan Sport1:02:02(2010)

Topp 10 Klasse M 80 - 85 år

Topp 10 klasse M80-84 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Christian Børs LindRøa IL48:22(2021)
2Hans Rostad(-30)Krill55:14(2010)
3Rudolf Bernhardsen(-31)Kondis 59:01(2011)
4Harry Olsen(-27)Modum FIK 1:01:54(2009)
5Tormod JohansenTeam Johansen1:03:39(2022)
6Asbjørn SolvangHytteplan Sport1:06:42(2018)
7Ketil MoenIL Koll1:09:10(2017)
8Jan AndersenPorsgrunn kommune1:09:23(2019)
9Arne Oddvar LarsenNorpapp BIL1:09:37(2014)
10Sverre Thune(-32)Privat 1:10:15(2012)