iphoneHer kan du se topp 10 resultater i alle klasser for Kvinner. Vi setter stor pris på om du gir tilbakemelding om du oppdager feil eller mangler på disse listene.

Hold telefonen i landskapsmodus, for å se tabellen. Du kan også scrolle tabellen til høyre og venstre for å se alle kolonnene.
Se Topp 10 for menn her

 

Topp 10 Klasse K 11 år

Topp 10 Klasse Kvinner 11

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Filippa BergKniveråsen Rønners49:332023
2Lotte ClementBækkelagets SK49:572019
3Sofie Manum-FarstadVind IL50:132023
4Tuva Bogen VestliRingerike FIK51:342023
5Otilie Bergli52:162023
6Malin BoranderBækkelagets SK52:572019
7Hermine SønsterudIL Holeværingen 55:212023
8Vienna Hegre SeljevoldTyrving IL57:022023
9Tuva Martinsen SkaufelSkaufel57:332023
10Kristine GrimstadBUL IL58:522021

Topp 10 Klasse K 12 år

Topp 10 Klasse Kvinner 12

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Ida Marie Sirevåg NordengenSK Vidar39:18(2019)
2Hanna Martine BerghKnivåsen Rønners42:24(2021)
3Marte Kristine HøidalenLyn42:36(2019)
4Hennie Murstad SimonsenFossum IF45:18(2019)
5Stella Holm ChristensenLyn Ski45:52(2019)
6Karoline Grane ImsgårdIL Holeværingen47:20(2019)

Topp 10 Klasse K 13 år

Topp 10 Klasse Kvinner 13

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Emma Kirkeberg MørkIF Sturla36:59(2015)
2Vienna SkinnesIF Sturla38:06(2023)
3Ida Marie Sirevåg NordengenSK Vidar38:34(2020)
4Emma AxelssonOppegård IL39:03(2016)
5Christina Osnes-RingenSK Vidar39:18(2015)
6Malin Søtorp SolbergSarpsborg IL40:09(2019)
7Johanna Ågesen Tofte Koll Friidrett40:10(2016)
8Eiril Lystad Linderud Ål IL40:16(2016)
9Oda Bakke FuglerudGjøvik FIK40:40(2023)
10Hannah Martine BerghKniveåsen Rønners40:59(2022)
11Tyra SortåsløkkenHoleværingen41:09(2015)
12Ingeborg RosagerKongsvinger IL Friidrett41:15(2019)
13Ingrid EngenSunndal IL Friidrett41:24(2022)
14Elise Bredesen ØverengMosjøen IL Ski41:25(2018)
15Isla Kjemhus42:24(2021)
16Solveig Steen Hofstad Mjøndalen IF42:27(2016)
17Vida Qvenild(-01)IL Bevern42:43(2014)
18Kaja LoenneckenHolmen langrenn42:44(2015)
19Ina Høie(-98)Bøler IF 43:09(2011)
20Andrea Schelderup Dalen(-94)Ringerike Ishockeyklubb43:13(2007)
21Emilie Slåtto Gomnes(-94)Holeværingen Ski43:27(2007)
22Erle Nymo MelsethBoif-ski44:03(2017)
23Ingrid IngebrigtsenSandnes IL - Team Ingebrigtsen44:11(2018)
24Caroline Marie WiigSK Vidar44:24(2021)
25Johanna HvalHval44:30(2019)
26Synne Eriksrud(-98)Jevnaker IF ski44:38(2011)
27Elise ØverengMosjøen IL ski44:48(2017)
28Tiril Tøllefsen OhrBVH45:10(2015)

Topp 10 Klasse K 14-15 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Anna Marie Nordengen SirevågSK Vidar35:09(2019)
2Andrea BrækkeHamar IL35:33(2022)
3Aurora Kanutte Brandt SandeIL Koll36:16(2023)
4Emma Kirkeberg MørkIF Hellas36:17(2017)
5Tuva AlmeSandnes IL36:22(2023)
6Wilma Anna TorbiörnssonUllensaker/Kisa IL36:25(2022)
7Venus Abraham TefferaSK Vidar36:32(2023)
8Malin Søtorp SolbergSarpsborg IL37:06(2021)
9Astrid StigenFredrikstad IF37:47(2019)
10Emilie Mo Asker Trekkhundklubb37:49(2016)
11Heidi EgelandIK Tjalve38:28(2009)
12Marte Bagaasen MorkSandberg Sport38:45(2017)
13Solveig Steen HofstadMjøndalen IF38:53(2017)
14Aurora LangbakkBIL IL38:56(2022)
15Emma AxelssonOppegård IL Skigruppa39:03(2016)
16Janne AlsethTyrving IL39:10(2018)
17Anna HanstveitMjøsdalen IL39:15(2019)
18Eiril Lystad LinderudGeilo IL39:19(2017)
19Tyra Sortåsløkken IL Holeværingen39:22(2016)
20Tiril Bergitte LundFossum IL39:32(2015)
21Emilie Lysaker HøgneAurskog - Høland Friidrett - Sherp39:32(2018)
22Selma SkisakerLarvik Turn og IF39:30(2021)
23Maja EllefsrudNesodden IF39:46(2017)
24Johanna Lægran(-97)SK Vidar39:47(2012)
25Emma HanstveitMjøsdalen IL39:50(2019)
26Emma AxelssonOppegård IL39:54(2017)
27Christina Osnes-Ringen SK Vidar40:01(2016)
28Selma ØdeRyggejoggen40:03(2017)
29Ingrid Hoff-NordstrandLillehammer IF40:04(2014)
30Anna Knapstad DehliTønsberg FIK40:07(2022)
Johanna Ågesen Tofte Koll Friidrett40:10(2016)
Eiril Lystad Linderud Ål IL40:16(2016)
Hanne Hagevik Bakke Trysilgutten IL40:33(2018)
Mali Jåvoll HagenBrandbu IF40:38(2022)
Mina LilleheierÅs IL40:44(2015)
Louise Mogstad-Allum(-98)IK Tjalve40:47(2012)
Frøy Bøe LøkkeEiker-Kvikk IF41:03(2022)
Frøy Bøe LøkkeEiker-Kvikk IF41:14(2023)
Eirin Lystad Linnerud Geilo IL41:16(2018)
Ingrid EngenSunndal IL Friidrett41:31(2023)
Emma SørgårdRingkollen SK41:36(2022)
Andrea Vammeli WiikAskim IF41:44(2017)
Maren Filseth AugdalRingerike Friidrettsklubb41:50(2017)
Tilda Knauer (SWE)Hälle IF42:02(2018)
Kaja Loennecken Holmen Langrenn42:04(2016)
Ina Høye(-98)Bøler IF Friidrett 42:15(2012)
Marie Meinert RødOppegård IL42:16(2018)
Emma Elise RødOppegård IL42:26(2022)
Solveig Steen Hofstad Mjøndalen IF42:27(2016)
Kine E. Rye-HolmboeOppegård IL42:27(2018)
Hannah MyrlandVind IL42:28(2023)
Elise AntonsenHvam IL42:34(2017)
Hannah Martine BerghIF Sturla42:47(2023)
Lotte LangengenRingkollen Skiklubb42:54(2022)
Erle Nymo MelsethBoif-ski42:57(2019)
Helena Kumar Westberg(-98)IL Koll 43:01(2013)
Alva Margareth Boesen SkisakerLarvik Turn og IF43:03(2023)
Kari HeggenHarestua IL43:07(2023)
Iris Engeness IL Koll43:11(2016)
Maria KlakeggJølster IL43:16(2023)
Lotte ClementBækkelaget SK43:18(2023)
Mari Myrvold(-97)Jevnaker IF ski 43:27(2012)
Emilie Slåtto Gomnes(-94)Holeværingen Ski 43:27(2009)
Katrine Fuglehaug-WettingBrandbu IF43:38(2023)
Mia Jenny Nygaard ØstrengUllensaker/Kisa IL Friidrett43:43(2018)

Topp 10 Klasse K 16-17 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Wilma Anna Bekkemoen TorbiörnssonUllensaker/Kisa IL33:54(2023)
2Ina Halle HaugenIL Runar34:11(2020)
3Emma Kirkeberg MørkHellas IF34:16(2019)
4Maren Halle HaugenIL Runar34:31(2020)
5Anna Marie Sirevåg NordengenSK Vidar34:34(2020)
6Christine Næss Asker Friidrett35:15(2016)
7Adele Norheim HenriksenGular IL35:36(2019)
8Emilie MoSK Vidar35:48(2017)
9Marte Bagaasen MorkRingkollen Skiklubb36:11(2019)
10Freya MjølsnesSkjalg IL36:58(2019)
11Rebekka Sem(-96)Gjerpen Friidrett 37:12(2013)
12Selma Alison Boesen SkisakerLarvik Turn og IF37:27(2023)
13Solveig Steen HofstadHellas IF37:54(2019)
14Thea AustbøSkjalg IL38:14(2014)
15Mari Andreassen RudAskim IF38:19(2017)
16Synne Øien JohannessenStokkmarknes IL38:20(2014)
17Mari Roligheten RuudIL Runar IL38:21(2018)
18Gjendine Gjelstad RebårdIL Runar 38:43(2020)
19Synnøve MoTyrving IL38:50(2015)
20Celia Bjerke Helander(-95)Haugsbygd IF38:59(2012)
21Tilda KnauerHälle IF39:20(2019)
22Ingeborg RosagerGranli IL39:35(2023)
23Liv NordengenRingerike Friidrettsklubb39:42(2015)
24Tyra SortåsløkkenOsbakken IL39:52(2019)
25Julie MeinickeJutul IL39:56(2019)
26Linnéa Valhovd HoveSkjalg IL40:09(2018)
27Johanna Lægran(-97)SK Vidar40:25(2013)
28Tiril Bergitte Lund Fossum IF41:19(2016)
29Ina Høye(-98)Bøler IF Friidrett 41:14(2015)
30Mia Kristine WiigBetonmastHæhre Oslo AS41:32(2018)
31Oda Lægran(-97)SK Vidar 41:34(2013)
32Mali Jåvoll HagenBrandbu IF41:38(2023)
33Victoria Nordby Kristoffersen Ringerike VGS Idrett41:48(2016)
34Kristine K. Torgersen(-93)Vind IL/Gjøvik Toten41:56(2010)
35Amalie Eveline Hermundstad42:11(2017)
36Maren Filseth Augdal Ringerike FIK42:14(2018)
37Mia Jenny Nygaard ØstrengUllensaker/Kisa IL Friidrett42:20(2019)
38Marie Synnøve Qvale(-94)Bøler IF Friidrett 42:34(2011)
39Julie BakklundTyrving IL42:34(2017)
40
41Maren Filseth AugdalRingerike Friidrettsklubb42:48(2019)
42Maren Dalby BarnåsRingerike Friidrettsklubb42:51(2019)
43Eline SkrettebergTeam Skretteberg43:06(2022)
44Selma ØdeRygge IL43:08(2018)
45Camilla LangdalenRingkollen Skiklubb43:12(2016)
46Julie Kristin Groseth(-94)IL Holeværingen Ski 43:20(2010)

Topp 10 Klasse K 18 - 19 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Bekelech Guddata (Guinea-Bissau) Ullevi FK33:42(2016)
2Andrea Modin EngesæthIL Runar33:59(2020)
3Anna Marie Nordengen SirevågSK Vidar34:27(2023)
4Kalkidan Addise FelekeUllevi FK34:28(2017)
5Mari Roligheten RuudIL Runar34:42(2021)
6Ina Halle HaugenIL Runar34:47(2021)
7
8Petronella Torsdatter HalleIL Runar36:03(2020)
9Emilie MoSK Vidar36:03(2020)
10Christine NæssAsker SK Friidrett36:11(2018)
11Julie Marie LarsenSarpsborg IL36:12(2017)
12Thea AustbøSkjalg IL36:35(2019)
13Emilia Ohlin(-93)UF Contact36:41(2012)
14Pernille Karlsen AntonsenSK Vidar36:54(2020)
15Julia SvennbladHälle IF (SWE)36:55(2021)
16Ingeborg Nordaune Steinkjer FIK36:58(2016)
17Silje Bæra Hørthe(-90)Modum FIK 37:19(2009)
18Siren Amelia SeilerKristiansand Løpeklubb37:25(2017)
19Dordi ForsethSteinkjer FIK37:37(2023)
20Kristine Meinert RødOppegård IL37:38(2019)
21Alva MalmstenHäll IF (SWE)37:39(2021)
22Tilda KnauerHälle IF (SWE)38:17(2021)
23Celia Bjerke Helander(-95)Haugsbygd IF38:26(2014)
24Gjerdine Gjelstad RebårdRunar IL38:29(2022)
25Inger RussnesBUL IL38:39(2023)
26Liv NordengenRingerike FIK38:53(2017)
27Rebecka Andersson(-93)Strömstad Löparklubb 38:58(2011)
28Marte Sofie BuraasLillehammer IF39:08(2014)
29Solveig Steen HofstadHellas IF39:16(2022)
30Johanna Apelryd(-93)Hälle IF 39:19(2012)
31Synnøve Mo Asker Sk. Friidrett39:35(2016)
32Julie LousStrindheim IL39:38(2023)
33Marie Synnøve Qvale(-94)Bøler IF Friidrett39:45(2012)
34Lene HeimdalIL Koll39:59(2019)
35Maren Dalby BårnåsRingerike FIK40:15(2022)
36Pia Helene Paulsen(-93)Rustad IL 40:24(2012)
37Maria Aure(-90)Ringerike FIK40:32(2009)
38Aurora Wilkens JernbergKjelsås IL41:03(2023)
39Mina LilleheierÅs IL41:05(2018)
40Hedvig Heieren HundhammerPrivat41:10(2014)
41Anny Aasvang(-92)Privat 41:18(2011)
42Ana Nedejkovic (SWE)Hälle IF41:20(2018)
43Amalie Eveline Hermundstad
Strindheim IL41:30(2018)
44Mia Kristine WiigBetonmast Aktiv 41:37(2019)
45Oda Nerdrum(-95)Ringerike FIK 41:51(2013)

Topp 10 Klasse K 20 - 22 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Karoline Bjerkeli Grøvdal('90)SK Vidar31:46(2012)
2Ina Halle HaugenIL Runar32:55(2023)
3Kristine Meinert RødOppegård IL33:12(2022)
4Maren Austevik BøGular IL33:56(2023)
5Meraf Bahta(-89)Hälle IF34:00(2011)
6Mari Roligheten RuudBUL IL34:16(2023)
7Adele Norheim HenriksenGular IL34:26(2022)
8Tessa FrenayHalden IL34:40(2018)
9Hanne Mjøen MaridalLillehammer IF34:53(2018)
10Veronika Blom(-90)Modum FIK34:58(2012)
11Synne Marie EngebretsenVaregg Freridrett35:21(2023)
12Sunniva Isabel CookNTNUI - Friidrett35:40(2023)
13Emilie MoSK Vidar 35:41(2022)
14Frida ByfuglienLillehammer IF36:07(2022)
15Oda LundebySpirit friidrettsklubb36:09(2023)
16Carolina JohnsonLinköping36:13(2017)
17Siren Amelia SeilerKristiansand LK36:13(2020)
18Juni Lund IK Tjalve36:32(2016)
19Linn Nilsson(-90)Hälle IF36:53(2011)
20Petronella Tordsdatter HalleIL Runar36:55(2022)
21Marit Haslie(-93)37:04(2013)
22Telma Dagestad SK Vidar37:04(2022)
23Karoline Comiskey OlsenTyrving IL37:05(2019)
24Kristin OtervikLørenskog FIL37:11(2021)
25Liv NordengenStrindheim IL37:13(2018)
26Julie LarsenSarpsborg IL37:38(2019)
27Helene Støle MelsomSK Vidar37:42(2018)
28Hannah BentzenSK Vidar37:52(2023)
29Karen Marie HåkonsenKjellmyra IL38:03(2021)
30Yngvild KaspersenTromsø Løpeklubb38:06(2017)
31Amalie Kristin KvandalLeirfjord IL38:18(2017)
32Angelica KarlsenMoss IL38:26(2022)
33Astrid Brathaug Sørset(-90)Kjelsås IL38:28(2012)
34Maria WiigStavanger FIK38:30(2021)
35Sara Ekern38:38(2023)
36Sigrid VågStrindheim IL38:39(2014)
37Johanna Apelryd(-93)Hälle IF 38:51(2013)
38Andrea Opstad AndersenOslostudentene IK38:53(2023)
39Martine Nordhus BreenOslostudentene IK39:05(2018)
40Pia Helene Paulsen(-93)Rustad IL 39:11(2015)
41Hedvig Heieren HundhammerStranden IL39:28(2017)
42Maria Wågan(-92)Namdal Løperklubb39:40(2013)
43Guro HoffTeam BDO NHHS39:41(2023)
44Ine SkjellumSøndre Ål Sportsklubb40:15(2018)
45Maria Aure(-90)Ringerike FIK40:16(2011)
46Mari Johanna Brox(-86)Oslostudentene IK 40:32(2008)

Topp 10 Klasse K 23 - 34 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Karoline Bjerkeli Grøvdal(-90)IK Tjalve30:32(2020)
2Meraf Bahta (SWE)(-89)Hälle IF 31:38(2018)
3Hanne Mjøen MaridalIK Tjalve32:46(2023)
4Sigrid Jervell VågBUL IL 32:52(2019)
5Amalie SætenUllensaker/Kisa IL32:53(2023)
6Annie Bersagel(-83)IK Tjalve32:56(2012)
7Webalem Ayele (ETH)(Ethiopia)Ullevi FK32:57(2016)
8Ine BakkenGular IL33:08(2022)
9Maria Sangnes WåganIK Tjalve33:10(2019)
10Sanna Ella Mustonen (SWE)Hässelby SK (SWE)33:13(2022)
11Mathilde TheisenSK Vidar33:15(2022)
12Vienna Søyland DahleSkjalg IL33:18(2020)
13Kristine Eikrem EngesetIK Tjalve33:23(2020)
14Sara Sig Møller (DEN)Kaiser Sport & New Balance33:27(2015)
15Samrawit Mengsteab (SWE)Hälle IF33:34(2019)
16Runa Skrove FalchSK Vidar33:41(2017)
17Tone Ilstad Hjalmarsen(-85)SK Vidar33:54(2012)
18Linn Nilsson (SWE)(-90)Hälle IF 33:56(2018)
19Live SolheimsdalSteinkjer FIK33:58(2023)
20Pernilla EplandStord IL (Allianseidrettslag)34:02(2018)
21Veronika Blom(-90)Modum FIK34:04(2013)
22Heidi Dietrichson PharoBøler IF Friidrett34:09(2018)
23Ragnhild Kvarberg(-81)SK Vidar34:15(2007)
24Ida BergsløkkenRoyal Sportsklubb34:25(2018)
25Hilde Aasheim(-84)Osterøy IL34:30(2012)
26Kjersti Karoline Danielsen(-79)SK Vidar34:33(2008)
27Christina Bus Holth(-80)SK Vidar34:35(2010)
28Frida ReiersølmoenKristiansand Løpeklubb34:36(2023)
29Inger Liv Bjerkerheim Nilsen(-88)SK Vidar34:37(2013)
30Arba Mude Zeytuna34:38(2017)
31Astrid Brathaug SørsetTyrving IL 34:42(2022)
32Kristin VabøSPIRIT Friidrettsklubb34:45(2022)
33Anne ÅrrestadSK Vidar34:48(2023)
34Marthe Katrine MyhreGjøvik FIK/Team Sportsmanden 34:54(2016)
35Silje TorsvikSpirit friidrettsklubb34:54(2023)
36Andrine Benjaminsen Lillomarka Skiklubb34:59(2021)
37Sigrun GjølbergRygge IL35:01(2023)
38Marte Mæhlum JohansenRaumnes og Årnes IL35:06(2022)
39Ingrid Helene NyhusStrindheim IL35:08(2023)
40Karoline Harnes MognstadGular IL35:15(2022)
41Ida Gjermundshaug PedersenSykehuset innlandet35:19(2015)
42Eli Anne DvergsdalIL Gular35:20(2021)
43Julie Marie Haabeth BroxFredrikstad IF35:20(2021)
44Anzu Lovise KvamIL Gular35:22(2023)
45Marte Flatlien Lillehammer IF35:24(2016)

Topp 10 Klasse K 35 - 39 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Ingvill Måkestad BovimIK Tjalve33:00(2018)
2Kirsten Melkevik Otterbu(-70)BFG Fana33:20(2008)
3Rebecca Hilland (GBR)BFG Bergen Løpeklubb33:35(2017)
4Annie BersagelIK Tjalve33:36(2022)
5Ragnhild Kvarberg Hjelle 35:02(2016)
6Runa BostadSK Vidar35:20(2005)
7Siri Størmer(-69)SK Vidar 35:28(2007)
8Siri Schøne NessLyn Ski35:50(2023)
9Jessica GunnarssonSK Vidar35:59(2014)
10Asta EllingsvågOslostudentenes IK36:02(2021)
11Silje EklundSkreia IL36:09(2019)
12Gunhild Halle Haugen(-72)Stavern Sport36:10(2007)
13Julie Marie Haabeth BroxIK Tjalve36:18(2023)
14Marita Thorsvik Hartz36:55(2023)
15Elisabeth StubberudStrindheim IL37:11(2023)
16Guro Langødegård HoelGui Sportsklubb37:17(2023)
17Petra Jacoby (SWE)Rye Sportsklubb37:24(2018)
18Michelle SchnellbacherHälle IF37:28(2021)
19Gloria Vinstedt SK Vidar37:33(2019)
20Nina Härkönen(-74)SK Vidar37:35(2009)
21Helene Herje EllingsenBris Trening37:50(2019)
22Therese Høyer Grimstad 38:15(2016)
23Hilde GudemSK Vidar38:16(2014)
24Siri S. Ness EvensmoLyn Ski38:20(2021)
25Stine VikeslandBUL38:26(2014)
26Rita Nordsveen(-71)FIK Orion38:32(2009)
27Therese Sjursen(-76)BFG Fana38:41(2012)

Topp 10 Klasse K 40 - 44 år

Topp 10 Klasse Kvinner 40-44

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kirsten Marathon Melkevik(-70)BFG Fana 33:39(2010)
2Kristin Waaktaar OplandBratsberg IL34:32(2023)
3Asta EllingsvågSK Vidar35:06(2022)
4Anne NevinStrindheim IL35:34(2016)
5Silje EklundSkreia IL35:37(2020)
6Anita Iversen LilleskareBFG Fana Løpeklubb35:39(2022)
7Marie KlosterSkjalg IL36:11(2022)
8Jessica GunnarssonSK Vidar36:19(2016)
9Anette Johnsen Hundere Asker SK36:43(2015)
10Siri Størmer(-69)SK Vidar36:50(2009)
11Silje HansenFristelsen Bakeri og Konditori AS36:56(2023)
12Ingrid UkkelbergMarnadal IL37:05(2023)
13Sofie Spiten(-72)SK Vidar 37:18(2012)
14Tone LyeNydalen Skiklubb37:35(2023)
15Petra JacobyØvre Bankveien37:37(2023)
16Marit BjørgenRognes/Team TRY37:47(2023)
17Malin GibrandFK Studenterna38:01(2021)
18Brita Cecilie MustadLangesund Sykle- og triathlonklubb38:09(2019)
19Esther InnselsetHamar IL - Sport 1 Røyken38:18(2018)
20Silje ChristiansenDriv Idrettslag38:27(2019)
21Marianne Garmann UllsandSK Vidar38:31(2017)
22Siri Rostoft IL i BUL38:42(2016)
23Ella Gjømle BergIdrettslaget TRY/Team TRY38:46(2023)
24Charlotte Knudsen Royal Sportsklubb38:57(2016)
25Dorte Foss(-67)Raufoss IL39:06(2007)
26Anette LiaAsker SK39:10(2021)
27Cecilie ClementBækkelagets SK39:15(2021)
28Hanne Lund39:25(2021)
29Jori MørkveVoss IL39:34(2022)
30Lene AxelsenFossum IF - Equinor Oslo BIL39:53(2018)
31Elisabeth Wigaard(-67)Raumyrveien Springers39:33(2009)
32Elisabeth Kollerød(-71)Privat 39:45(2012)
33Christina Ekeberg AmbleVipps39:48(2023)
34Mette Ottesen BerghKnivåsen Rønners39:49(2023)
35Hanne Cecilie Bolstad(-67)SK Vidar39:50(2009)
36Lisbeth Hamnvik SpareBank 1 Finans Østlandet39:55(2016)
37Thine Wilkens Jernberg(-72)Kjelsås39:56(2013)
38Sidsel Skjæggestad Mohn(-65)BK-Ski40:00(2009)

Topp 10 Klasse K 45 - 49 år

Topp 10 Klasse Kvinner 45-49

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Jorunn Rekkedal(-61)Ås IL35:07(2008)
2Anette Johnsen HundereAsker SK Friidrett36:06(2017)
3Jessica GunnarssonSK Vidar36:24(2022)
4Anita Iversen LilleskareBFG Bergen Løpeklubb36:53(2023)
5Lisbeth PedersenIK Tjalve37:18(2021)
6Hege Njå BjørkmannSK Vidar37:23(2022)
7Sofie SpitenSK Vidar37:36(2017)
8Siri Størmer SK Vidar37:44(2016)
9Cecilie ClementBækkelagets SK37:47(2023)
10Nina Wavik Ytterstad(-62)SK Vidar37:53(2011)
11Marianne DønnemSK Vidar 37:54(2021)
12Silje ChristiansenDriv Idrettslag - Friidrett37:56(2022)
13Kari Langerud(-59)Hønefoss SK38:14(2007)
14Brita Cecilie MustadLangesund Sykle- og triathlonklubb38:28(2022)
15Brita Cecilie MustadLangesund Sykle- og triathlonklubb38:34(2021)
16Silje ChristiansenDriv IL38:45(2021)
17Annica HernesFossum IF38:55(2022)
18Turid Sjøstedt(-64)Lyn Ski38:56(2013)
19Marianne Garmann UllsandSK Vidar39:02(2021)
20Marthe HaavindRustad IL39:24(2023)
21Camilla Solberg VetheMoss IL39:39(2022)
22Kjersti Christina ModdyRomerike Ultraløperklubb39:40(2022)
23Cicilia Idland Team Smartfish Fuji / Halden TRI39:47(2016)
24Dorte Foss(-67)Raufoss IL39:52(2014)
25Mette Eid LøvåsStrindheim IL39:54(2019)
26Helene Christine GrothSK Kraft39:57(2015)
27Elisabeth KollerødLyn40:05(2019)
28Hanne Lie40:09(2022)
29Mette Bakken Skauerud SK Vidar40:11(2016)
30Hanne ØienRingerike Friidrettsklubb40:14(2017)
31Sidsel Mohn(-65)Sikfiskarlaget 40:15(2012)
32Elisabeth WigaardRaumyrveien Springers40:15(2014)
33Nina Sand StenstadvoldFossum IF40:15(2019)
34Lise B Nordal40:22(2015)
35Monica RagnvaldsenIL Try40:23(2017)
36Marianne StandalMolde Olymp40:23(2019)
37Vibeke Wold20:27(2023)
38Heidi Rognli HeimdalBardu IL40:37(2022)
39Lillian SimonesBK Ski40:38(2015)

Topp 10 Klasse K 50 - 54 år

Topp 10 Klasse Kvinner 50-54

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Jorunn Rekkedal(-61)Ås IL36:32(2013)
2Grete Kirkeberg Mørk IF Hellas36:34(2016)
3Nina Wavik Ytterstad(-62)SK Vidar37:28(2012)
4Synøve Brox(-59)Sturla38:14(2009)
5Marianne MyklebustHamar IL38:18(2021)
6Kari Langerud(-59)Hytteplan Sport38:43(2009)
7Torhild Dybwad MathiesenSK Vidar38:51(2019)
8Anne Margrethe Tråve(-55)SK Vidar39:25(2007)
9Elisabeth KollerødLyn Ski40:06(2021)
10Monica RagnvaldsenIL Try40:13(2022)
11Liv Hilde Drugli(-63)Lillehammer IF40:15(2013)
12Else BøifotTromsø Løpeklubb40:23(2018)
13Dorte FossRaufoss IL 41:17(2018)
14Marianne Følling(-62)Treningscamp41:21(2013)
15Sidsel Mohn BK Ski41:53(2016)
16Hanne ØienRingerike FIK41:55(2019)
17Hanna Blom BreivikKongsberg IF41:58(2022)
18Lillian SimonesKongsberg IF42:05(2018)
19Guri Sogn-LarsenIL Try42:09(2019)
20Kristin OvervaagSvensenga Sportsklubb42:15(2019)
21Marit Ann LauloEquinor BIL42:15(2019)
22Nina Eskild RiegeRustad IL 42:31(2021)
23Linda Waatevik(-61)Gjerpen Friidrettsforening (-61)42:34(2012)
24Janicke BråtheFollo Løpeklubb42:38(2022)
25Ingrun AlsethTyrving IL42:40(2017)
Mette Eid LøvåsStrindheim IL42:40(2023)
26Gro Reinhardt Aas(-60)Asker Skiklubb42:42(2013)
27Elin Drangsholt(-59)Høvik Jogg 42:48(2013)

Topp 10 Klasse K 55 - 59 år

Topp 10 klasse Kvinner 55-59

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Synøve Brox(-59)Sturla 37:19(2015)
2Nina Wavik YtterstadSK Vidar38:30(2018)
3Kristin OvervaagSK Vidar40:15(2023)
4Kari Langerud(-59)Hytteplan Sport40:45(2016)
5Kari MadslienNydalen Skiklubb41:08(2023)
6Ingrid Kristiansen(-56)Team Kristiansen42:03(2013)
7Elin Drangholt Høvik Jogg42:05(2016)
8Sidsel MohnKongsberg IF42:16(2023)
9Torunn HoltanGjerpen IF Allianse42:41(2019)
10Lillian GrongstadKongsberg IF42:50(2023)
11Gro Reinhardt AasAsker Skiklubb43:26(2018)
12Annvor SletvoldVind IL43:34(2023)
13Randi NerdrumKlækken Sport/Team Tronrud43:38(2023)
14May Janne Botha PedersenHjertetrimmera43:43(2017)
15Wenche Dørum(-54)Royal Sport43:56(2010)
16Sylvi BjørnslettDeloitte BIL44:10(2022)
17Kari Aven44:12(2022)
18Marit Ann LauloEquinor BIL44:16(2021)
19Linda Waatevik Gjerpen IF44:22(2016)
20Ragnhild TunaalHeming IL44:25(2021)
21Hege GathenFredrikstad IF44:32(2021)
22Bente Kvernstad HaugenSør-Vekkom lauparlag44:33(2023)
23Ingvild HjertaasNjård44:38(2022)
24Ingunn MonsenSK Vidar44:55 (2019)
25Anne Lise GarbergØkonomihuset Aktiv44:59(2017)
26Ingunn Eriksen45:16(2023)
27Anne LesethSørbråten IL45:17(2022)
28Anne Christina BjørvikDNB45:26(2014)
29Ellen Sofie Wessel45:36(2021)
30Anne MyhrSK Vidar45:57(2022)
31Kristin Isachsen(-56)Asker Skiklubb46:05(2013)
32Merete BolinSkiLøperne/Team Sportsmanden46:05(2022)
33Anne-Sofie FjeldstadTjøme Løpeklubb46:07(2022)
34Turid GuttormsenRingkollen46:09(2014)
35Anne Christina Bjørvik Veidekke46:14(2016)
36Elisabeth De LangeJutul IL46:15(2022)
37Karin Helena SjøbergSkiLøperne46:18(2022)
38Sissel Pettersen46:20(2023)
39Ingunn Eriksen46:24(2022)
40Anne Grete Meinicke46:28(2019)
41Tina Hillkirk(-54)Ringerike Maraton Team (-54)46:31(2009)
42Torild WickstrømPolarstjernen IL - GE Healthcare BIL46:32(2018)
43Gro StrandeRingkollen Marathon team46:34(2021)
44Frøydis Hallstensen ØyenRomerike Runners Team46:36(2018)
45Heidi Sverdrup AugdalRingkollen46:42(2015)

Topp 10 Klasse K 60 - 64 år

Topp 10 klasse Kvinner 60-64

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Synnøve BroxSK Vidar38:27(2019)
2Torunn HoltanGjerpen IF Alliansen - Friidrett44:08(2023)
3Kristin Isachsen Asker SK Friidrett44:31(2019)
4Kirsti M. JohnsenTønsberg FIK44:33(2016)
5Gro Reinhardt AasAsker SK45:31(2021)
6Gro StrandeRingkollen Marathon team45:57(2022)
7Tove VidjeFossum IF46:14(2023)
8Ann Elisabeth GunnulfsenRos IL46:32(2022)
9Ellen Bø KippersundJutul IL46:46(2017)
10Vilbjørg Ohren(-44)Ådal IL 47:10(2005)
11Anne Karine Solli SelandSørild FIK47:16(2022)
12Kjersti MyhreFriskis47:30(2023)
13Ingunn MonsenSK Vidar47:35(2023)
14Ingunn Ytrehus(-50)Tromsø Løpeklubb47:51(2014)
15Kristin Ringdalen(-53)BK-Ski47:52(2013)
16Monica Nærup Børke48:22(2023)
17Torild WickstrømPolarstjernen IL48:25(2022)
18Linda WaatevikGjerpen IF Alliansen - Friidrett48:27(2022)
19Solveig KalstadStovnerkameratene48:58(2015)
20Heidi RustadHøvik Jogg49:22(2021)
21Hege Leikanger49:32(2022)
22Kari LangerudFARTSHOLDER 50:0049:54(2023)
23Kari KristoffersenAsker Skiklubb49:58(2022)
24Anne SøbstadGE Healthcare50:20(2018)
25Mette Strandenes50:23(2021)
26Turid Frydenlund SælidRustad IL51:20(2019)
27Oddveig TelleIf Skadeforsikring BIL51:32(2021)
28May-Britt Skare51:41(2023)
29Heidi Sverdrup AugdalKlækken sport52:22(2023)
30Gry Knudsen52:32(2021)
31Mona Irene LarsenKPMG Puls52:53(2023)
32Anne Lise M. EvensenBamford186953:50(2023)
33Trude Isaksen53:55(2022)
34Bente Skjelstad Svendsen54:01(2019)
35May Janne Botha PedersenHjertetrimmera54:12(2021)
36Ann Helen LieHvittingfoss54:13(2019)
37Else Husa(-51)Ullensaker/Kisa 54:14(2011)
38Marit Olsen(-47)Ringerike Sykehus Bedrift54:21(2009)
39Bente Lystad 54:32(2016)
40Margrethe Bergaust(-49)Veldre Friidrett 55:07(2012)
41Wenche HoelÅdal IL55:14(2022)
42Torill Skoglund(-50)Kondis 55:24(2010)
43
44Unni-Bente Norangshol Haugen 55:55(2019)
45Berte Søbstad56:03(2019)
46Lillian SkoglundJutul IL56:04(2019)
47Trine Western56:09(2023)
48Giske Edvardsen56:53(2023)
49Heidi Elisabeth KittelsenTjøme Løpeklubb57:04(2023)
50Siri Helle FriedmannRådtassene Norges forskningsråd57:20(2019)
51Erna LarsenMossjonistene57:24(2018)
52Wenche LienPrivat57:27(2014)

Topp 10 Klasse K 65 - 69 år

Topp 10 klasse Kvinner 65-69

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kirsti M. JohnsenTønsberg FIK44:45(2019)
2Kristin IsachsenAsker SK47:14(2021)
3Toril GylterudJutul IL48:35(2018)
4Eva Carlsen(-40)NRK 48:58(2005)
5Mariann Stenbakk(-44)Moss IL49:02(2012)
6Anne Søbstad RyeGE Healthcare / Team Kondis Oslo49:48(2023)
7Ingunn Ytrehus(-50)Tromsø Løpeklubb49:57(2015)
8Torunn Andersen(-46)Statens Kartverk BIL50:15(2013)
9Anne Strand50:41(2021)
10Christina Hillkirk50:50(2023)
11Ingrid Buer LøvåsHalden IL52:16(2022)
12Kristin RingdalenBergkameratene Ski52:22(2021)
13Magnhild Reddy SørensenNorthern Runners54:45(2014)
14Ellen Bø KlippersundJutul IL54:46(2022)
15Vilbjørg Ohren(-44)Ådal IL 56:15(2010) 
16Turid Johnsrud GuttormsenKlækken Sport56:29(2023)
17Bente Skjelstad Svendsen57:26(2023)
18Sidsel Elisabeth OlsenIL Holeværingen57:36(2017)

Topp 10 Klasse K 70 - 74 år

Topp 10 klasse Kvinner 70-74

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kirsti M. JohnsenTjøme Løpeklubb46:17(2023)
2Toril GylterudJutul IL49:07(2022)
3Kristin RingdalenKongsberg IF50:04(2023)
4Mariann StenbakkMoss IL50:34(2014)
5Magnhild Reddy SørensenTromsø Løpeklubb51:15(2016)
6Ingunn YtrehusRomerike Ultraløperklubb52:42(2021)
7Eva Carlsen(-40)NRK 54:23(2010)
8Torunn Andersen55:24(2018)
9Vilbjørg Ohren(-44)Ådal IL 56:00(2014)

Topp 10 Klasse K 75 - 79 år

Topp 10 klasse Kvinner 75-59

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Eva Carlsen(-40)NRK58:42(2015)
2Torunn Andersen58:51(2022)
3Inger K. BrøndboOL Vallset/Stange61:05(2023)
4Magnhild Reddy SørensenNorthern Runners64:02(2021)