Topp 10 Menn alle klasser

iphone-300x144 Topp 10 Menn alle klasserHer kan du se topp 10 resultater i alle klasser for menn. Vi setter stor pris på om du gir tilbakemelding om du oppdager feil eller mangler på disse listene.

Hold telefonen i landskapsmodus, for å se tabellen. Du kan også scrolle tabellen til høyre og venstre for å se alle kolonnene.
Se Topp 10 for kvinneklassene her

 

 

Topp 10 Klasse M 12-13 år

Topp 10 klasse M12-13

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Martin Kirkberg MørkIF Sturla0:34:24(’14)
2Petter Myhr(-00)Orion FIK (-00)0:35:04(’13)
3Magnus Tuv Myhre(-00)Jevnaker Ski (-00)0:35:07(’13)
4Aleksander HolmboeTyrving0:35:11(’15)
5Nikolai Holmboe0:35:12(’15)
6Gard LaeskogenIl Holeværingen0:35:12(16)
7Eivind Duelien Vaaje Granli IL0:36:05(17)
8Olaf Talmo Koll0:36:11(’14)
9Endre Aamodt(-94)Valdres Langløparlag (-94)0:36:17(’07)
10Kristian Svalestulen Piippo(-95)Ringkollen Skiklubb (-95)0:36:36(’08)
10Teodor HansenRingerike Friidrettsklubb0:36:36(17)
12Henrik HillestadHeming IL0:37:02(17)
13Håkon Tallhaug Gulbrandsen(-98)Valdres Langløparlag (-98)0:37:04(’11)
14Sigurd FagerholtRindal IL0:37:04(‘14)

Topp 10 Klasse M 14-15 år

Topp 10 klasse M14-15 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Joakim Sødal(-97)Kyrksæterøra IL 0:32:02(’12)
2Albert SperstadIL Tyrving0:32:15(’14)
3Sindre Aarrestad BergIF Ørn/Grenland Ski0:32:21(’15)
4Martin Kirkeberg MørkIF Hellas0:32:35(’16)
5Lars Agnar HjelmesetNittedal IL0:32:41(’16)
6Filip MeoTjalve IK - Koll IL0:33:15(17)
7Johan NordengAlsvåg IL0:33:46(18)
8Petter Myhr(-00)FIK Orion/Vallset IL (-00)0:33:47(’14)
9Magnus Tuv Myhre(-00)0:34:09(’15)
10Ådne Karlsen Bekkestad(-97)Eiker Kvikk Friidrett (-97)0:34:13(’12)
11Nikolai HolmboeIL Tyrving0:34:22(16)
12Aleksander HolmboeTyrving IL0:34:29(17)
13Kristian Svalestulen Piippo(-95)Ringkollen Skiklubb (-95)0:34:35(’09)
14Eivind Duelien VaajeKongsvinger IL Friidrett - NTGU0:34:43(18)
15Gard LaeskogenSundvolden Hotel0:34:56(17)
16Sivert EggenBøler IF Friidrett )0:35:09(’15)

Topp 10 Klasse M 16-17 år

Topp 10 klasse M16-17 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Simen Halle HaugenRunar 0:30:58(16)
2Martin Kirkeberg MørkHellas IF0:31:19(18)
3Lars Agnar HjelmesetNittedal0:31:31(17)
4Jonatan VedvikTønsberg Friidrettsklubb - ETC0:31:46(17)
5Tobias GrønstadBUL IL0:32:17(18)
6Magnus Tuv MyhreJevnaker 0:32:51(16)
7Henrik Bjørnstad KoppangIL Tyrving 0:33:03(16)
8Merhawi SeyfuHälle IF0:33:03(17)
9Simon Steinshamn Tingvoll Friidrettsklubb0:33:15(16)
10Endre Wigaard(-96)IL i BUL (-96)0:33:20(’13)
11Håvard Lalit Øglænd(-96)GTI (-96)0:33:22(’13)
12Sivert EggenBøler IF - Friidrett0:33:22(17)
13Geir Blom BreivikSandvin IL0:33:58(17)
14Sebastian Helgheim Tyrving IL0:34:00(18)
15David Ormstad Meier0:34:00(18)
16Thomas MeinickeIL Jutul/Team Vestmarka0:34:13(’15)
17Anders Marheim AulieKonnerud IL (…0:34:22(’15)
18Håkon Steinshylla(-96)Selsbakk (-96)0:34:23(’12)
19Tor Olav Nesheim(…)Rustad IL (…)0:34:25(’15)
20Olaf TalmoIL Koll0:34:26(17)
21Håvard KlakeggJølster IL0:34:29(18)
22Sigurd Ruud Skjeseth(-96)FIK Orion (-96)0:34:34(’13)
23Nikolai HolmboeTyrving IL0:34:35(18)
24Martin Sulland(-93)Holeværingen Ski (-93)0:34:38(’10)
25Kristian Piippo(-95)Ringkollen ski (-95)0:34:42(’11)
26Tor Omar Heyerdahl Nyquist(-97)Øystre Slidre IL (-97)0:34:48(’13)
27Jonas SørgårdRingerike Friidrettsklubb0:34:56(17)
28Vetle Brekmo(-96)Lillehammer Friidrett (-96)0:35:02(’13)

Topp 10 Klasse M 18 - 19 år

Topp 10 klasse M18-19 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Sondre Nordstad Moen(-91)SK Vidar (-91)0:28:50(’09)
2Awet NftalemIK Tjalve0:29:17(’14)
3Senaya FissehatsionIK Tjalve0:29:18(’14)
4Simen Halle HaugenRunar IL0:29:22(18)
5Hillary Kipchumba(-92)Barakarunner/Steinkjer FIK (-92)0:30:03(’10)
6Håkon StavikÅlesund FIK0:30:37(18)
7Jonatan VedvikTønsberg Friidrettsklubb - Team Skalahus - Fuel of Norway0:30:47 (18)
8Magnus GjerstadOsterøy IL - Team Batti0:30:53(18)
9Einar Johan MelsomTyrving IL0:30:54(18)
10Samuel Fitsumbrhan (ERI)Hälle IF0:31:11(18)
10Simon SteinshamnTingvoll Friidrettsklubb0:31:11(18)
12Ole Flatebø Orion FIK0:31:57(16)
13Marius Vedvik(-92)Førde IL (-92)0:31:58(’11)
14Mats Bjørgum(-94)Strindheim IL (-94)0:31:59(’13)
15Henrik Vik Tolo Asker SK Friidrett - Team Asker skiklubb0:32:09(18)
16Merhavi Seyfu (ERI)Hälle IF0:32:37(18)
17Sivert EggenBøler IF - Friidrett0:32:41(18)
18Petter Rypdal(-93)Strindheim (-93)0:33:06(’11)
19Ole-Petter FjeldTønsberg FIK0:33:09(’14)
20Carl Fredrik Hagen(-91)IK Tjalve (-91)0:33:17(’09)
21Emil WiigHeming IL0:33:38(17)
22Lars Laulo Heming IL0:33:44(16)
23Andreas VærlandVegårshei IL0:33:48(17)
24Markus Lysaker Høgne Ullensaker/Kisa IL Friidrett - Sherpa0:33:51(17)
25Even Sæteren Hippe(-94)Bagn IL (-94)0:33:54(’12)
26Tommi Luchsinger(-93)IL Bever’n (-93)0:33:58(’12)

Topp 10 Klasse M 20 - 22 år

Topp 10 klasse M20-22 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Senay Fissehatsion(ERI)IK Tjalve (ERI)0:29:10(’16)
2Awet Kibrab(ERI)IK Tjalve (ERI)0:29:10(16)
3Okubamichael FissehatsionIK Tjalve0:29:12(’18)
4Ørjan Grønnevig(-91)GT International (-91)0:29:20(’13)
5Arega MekonenUllevi FK (Ethiopia)0:29:42(16)
6Eric Senorski(-89)Örgryte IS (-89)0:29:53(’11)
7Sigurd Ruud SkjesethIK Tjalve0:30:01(18)
8Marius Vedvik(-92)Gular IL (-92)0:30:08(’13)
9Suldan Hassan (SWE)Ullevi FIK0:30:11(18)
10Gishe Abdi Wako(-91)Lillehammer IL (-91)0:30:16(’13)
11Stian Øvergaard AarvikGneistIL - Team Salomon0:30:20(17)
12Erik Johansson(-89)Hässelby SK (-89)0:30:23(’11)
13Kristian TjørnhomKristiansand Løpeklubb0:30:25(16)
14Vidar JohanssonSävedalens AIK0:30:27(18)
15Olle AhlbergHälle IF0:30:39(18)
16Rune Fenne(-86)SK Vidar (-86)0:30:48(’07)
17August FløSK Vidar 0:30:59(16)
18Mats Bjørgum(-94)Strindheim IL (-94)0:31:07(’14)
19Dadafo Dhaqabi Tesema(-89)Kyrsæterøra IL (-89)0:31:14(’11)
20Fredrik SandvikAskim IF0:31:14(18)

Topp 10 Klasse M 23 - 34 år

Topp 10 klasse M23-34 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Henrik IngebrigtsenSandnes IL - Team Ingebrigtsen0:28:41(18)
2Filip IngebrigtsenSandnes IL - Team Ingebrigtsen0:28:47(18)
3Urige Buta(-82)Haugesund IL (-82)0:28:56(’11)
4Musael Temesghen(-82)Hälle IF (-82)0:28:58(’11)
5Okubamichael Fissehatsion(Eritrea)IK Tjalve0:29:08(17)
6Sindre Buraas(-89)SK Vidar (-89)0:29:12(’13)
6Tigabu Gebremaryam AsefaUllevi FK0:29:12(17)
8Vegard ØlstadFIK Ren-Eng0:29:16(16)
9Damte Taye(ETH)Ullevi FK (ETH)0:29:21(’15)
10Asbjørn Ellefsen Persen(-87)IK Tjalve (-87)0:29:33(’12)
11Senay Fissehatsion (ERI)IK Tjalve0:29:44 (18)
12Eirik Gramstad(-84)SK Vidar (-84)0:29:48(’12)
13Weldu Negash(-86)BUL (-86)0:29:49(’13)
14Zerei MezngiVadsø Atletikklubb0:30:01(16)
15Ørjan GrønnevigStavanger Friidrettsklubb0:30:02(18)
15Trond Ørjan EideStrindheim IL 0:30:02(18)
17David Nilsson(-87)Högby IF (-87)0:30:03(’11)
17Ole-Petter FjeldTønsberg Friidrettsklubb0:30:03(18)
19Andreas Myhre SjursethSK Vidar0:30:09(16)
19Kristian TjørnhomKristiansand Løpeklubb0:30:09(18)
21Tomas Bereket(-)Larvik (-)0:30:12(’12)
21Jesper Farschou HerningLøperklub/Team ASICS0:30:12(’14)
23Rolf Steiner(-84)SK Vidar (-84)0:30:23(’12)
23Yared AdmasuHälle IF0:30:23(’14)
25Rune Fenne(-86)Privat (-86)0:30:28(’13)
26Andreas Myhre SjursethSK Vidar0:30:30(18)
27Eric Senorski(-89)Örgryte IS (-89)0:30:32(’12)
28Øystein Sylta(-78)SK Vidar (-78)0:30:33(’06)
28Marius VedvikGular IL0:30:33(18)

Topp 10 Klasse M 35 - 39 år

Topp 10 klasse M35-39 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Mesfun Tesfayohannes Fisehaton(-74)Bodø FIK (-74)0:29:14(’13)
2Japhet Kipkorir (Kenya)Hälle IF0:30:31(16)
3Ebrahim Abdulaziz Strindheim IL0:30:33(16)
4Ronny Losoa Sigdal FIK0:30:38(18)
5Kristian WoldvikRindal IL0:31:28(17)
6Svein Inge Buhaug(-70)SK Vidar (-70)0:31:30(’08)
7Kristian Monsen(-77)Ullensaker/Kisa (-77)0:31:38(12)
8Per-Christian Lysaker TorgersrudTeam Sportsmanden0:31:45(17)
9Knut Aalien(-68)Ringerike FIK (-68)0:31:53(’05)
10Arne Mjelde SætherLillehammer IF0:31:57(’15)
11Kjell Arne TrælnesSømna IL0:31:58(17)
12Øystein Mørk(-74)Bøler IF (-74)0:32:01(12)
13Gerard Cornelissen(-71)SK Vidar (-71)0:32:08(’08)
14Bjørn Ivar Nilsen(-77)SK Vidar (-77)0:32:10(’13)
15Kristoffer Aashaug


club Nittedal Banquet Racers
0:32:13(18)
16Rune OlsenFull Performance0:32:24(’14)
17Trond Atle SmedsrudBUL IL0:32:37(17)
18Robert Westman(-)Hälle IF (-)0:32:38(10)

Topp 10 Klasse M 40 - 44 år

Topp 10 klasse M40-44 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Mesfun Tesfayohannes Fisehaton(-74)Bodø FIK (-74)0:29:49(’14)
2Øystein Mørk(-74)SK Kraft (-74)0:31:34(18)
3Per-Christian Lysaker TorgersrudTeam Sportsmanden0:31:42(18)
4Ole Kristian HeggheimKristiansand Løpeklubb0:31:46(’14)
5Svein Inge Buhaug(-70)Hytteplan Sport (-70)0:32:09(’11)
6Odd-Bjørn HjelmesetBama0:32:13(’14)
7Knut Eraker Hole(-71)Hadeland FIK (-71)0:32:24(’12)
8Simen Haugen(-66)Stavern Sport (-66)0:32:26(’07)
9Asle Slettemoen(-71)BUL (-71)0:32:50(12)
10Fredrik VedvikTønsberg Friidrettsklubb - ETC0:32:56(17)
11Øyvind Mehus SjursenBøler IF - Friidrett0:33:06(18)
12Carlos Silva De Brito(-69)Ogndal FIK (-69)0:33:23(’13)
13Knut Nordviken SK Vidar0:33:24(16)
14Håkon Hjemly(-70)Tønsberg FIK (-70)0:33:25(’11)
15Øyvind WigerModum Friidrettsklubb0:33:25(18)
16Bård KvalheimTjalve IK - Blodsmak0:33:25(17)
17Martin Kjäll-OhlssonSK Vidar - ABB Oslo BIL0:33:32(18)
18Klaus Øiseth(-73)Team Milsluker’n/Øiseth Prosjektstyring (-73)0:33:38(’14)

Topp 10 Klasse M 45 - 49 år

Topp 10 klasse M45-49 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Odd-Bjørn HjelmesetBAMA0:31:57(16)
2Kristen Aaby(-61)SK Vidar (-61)0:32:27(’08)
3Knut Eraker HoleHadeland Friidrettsklubb0:32:32(18)
4Helge Dolsvåg(-62)Kristiansand IF (-62)0:32:40(’07)
5Jon Per Nygaard(-67)FIK Ren-Eng (-67)0:32:53(12)
6Are Birkeli0:33:04(18)
7Terje Olsen(-65)Rindal IL (-65)0:33:34(’14)
8Helge Holthe(-67)Varde IL (-67)0:33:45(’12)
9Harald Ringen(-63)Oppegård IL (-63)0:33:46(’10)
10Jon IlsengBøler IF - Friidrett0:33:47(17)
11Nils Bjerke(-60)Bil Price (-60)0:33:51(’05)
12Tom Roger Vege-TangenNamdal løpeklubb0:33:53(18)
13Richard LarssonRingerike VGS Idrett0:34:24(18)
14Terje GulbrandsenBDO AKTIVA avd. Lillehammer0:34:28(16)
15Bjørn Vonheim(-62)Rindals-Troll (-62)0:34:30(’10)
16Svein Inge Buhaug(-70)Hytteplan Sport0:34:32(16)
17Espen NylandKluge Advokatfirma0:34:34(18)
18Frode Holst(-63)NOIL (-63)0:34:35(10)

Topp 10 Klasse M 50 - 54 år

Topp 10 klasse M50-54 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Petter Antonsen(-61)SK Vidar/Statoil (-61)0:32:14(’11)
2Kristen Aaby(-61)Nedre Sigdal IF (-61)0:32:22(’15)
3Jon Per NygaardRen-Eng FIK0:33:22(17)
4Terje Olsen(-65)Rindal IL (-65)0:33:29(’15)
5Helge Dolsvåg-62Kristiansand IF Friidrett -620:33:45(’13)
6Helge HoltheVarde IL0:33:49(17)
7Trond Olav Berg(-60)Bøler IF (-60)0:34:25(10)
8Ger Van Graas(-55)StatoilHydro BIL (-55)0:34:42(’08)
9Olav Sveen(-57)Ready (-57)0:34:42(’09)
10Finn Dag HovemTromsø Løpeklubb0:34:50(18)
11Nils Bjerke(-60)Adal IL (-60)0:34:58(’11)
12Mons Bale(-)FLO Kolsås BIL (-)0:35:07(’06)
13Jon ØxnevadNorconsult BIL0:35:14(18)
14Bjørn Tore GullordNetcom BIL0:35:28(’15)
15Jon Nordahl Didriksen0:35:31(17)
16Frode EngelundSkedsmo Skiklubb0:35:39(17)
17Dag Sjøberg OppegårdIL/Universitetet i Oslo0:35:42(’15)

Topp 10 Klasse M 55 - 59 år

Topp 10 klasse M55-59 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kristen AabySigdal Friidrettsklubb0:32:58(17)
2Tore Axelsson(-57)SK Bore (-57)0:34:47(’12)
3Svein Egil LinnerudGjøvik Friidrettsklubb - Eidsiva BIL0:35:31(18)
4Ger Van Graas(-55)Statoil BIL (-55)0:35:45(’11)
5Trond Olav BergBøler IF Friidrett0:35:49(’15)
6Tor FauskeLöplabbet0:35:58(18)
7Torfinn Torp(-52)Oppegård IL (-52)0:36:06(’07)
8Dag SjøbergBækkelagets SK - Team Sportsmanden0:36:09(17)
9Kjell Arne OlsenVeldre Friidrett - Team 0:36:10(18)
10Terje HordnesBFG Bergen Løpeklubb0:36:11(18)
11Sten SolfjellIL BUL0:36:13(06)
12Svein A. Sølvberg(-48)Oppegård IL (-48)0:36:16(05)
13Jonny StensrudRygge IL0:36:23(18)
14Bård Solvoll0:36:45(’15)
14Lars Sverdrup-ThygesonHøvik IF/Høvik Jogg0:36:45(’15)
16Rune EriksenRygge IL - Ryggejoggen0:37:06(18)
17Jan Fagerheim(-59)Nordea (-59)0:37:19(’14)
18Jørn JantzenTekna BIL0:37:27(18)
19Vidar Ellefsen(-58)Asker Skiklubb Friidrett (-58)0:37:28(’14)

Topp 10 Klasse M 60 - 64 år

Topp 10 klasse M60-64 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Svein A. Sølvberg(-48)Oppegård IL (-48)0:36:55(11)
2Øystein Syversen(-52)Oppstad IL (-52)0:37:00(’13)
3Ger Van Graas(-55)SK Vidar (-55)0:37:15(’15)
4Vidar EllefsenGolden Associates 0:37:48(18)
5Torfinn Torp(-52)Oppegård IL (-52)0:38:05(’12)
6Ove BernesMjøsdalen IL0:38:10(’15)
7Rolf Karlsen(-52)Hitra Friidrettsklubb (-52)0:38:25(’13)
8Kjell Jonhaugen(-44)Nittedalsjoggen (-44)0:38:27(’07)
9Bjørn Lauglo(-48)Stovnerkameratene (-48)0:38:33('11)
10Kjell Anders Kraakmo(-44)Nordea BIL (-44)0:38:59(’06)
11Gunnar Skandsen 0:39:08(16)
12Ole Petter Bergaust(-46)Veldre Friidrett (-46)0:39:09(’07)
13Einar Jakobsen(-50)Oppegård IL (-50)0:39:21('10)

Topp 10 Klasse M 65 - 69 år

Topp 10 klasse M65-69 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Henning Wibeto(-46)SK Vidar (-46)0:38:29(’11)
2Øystein SyversenOppstad IL0:38:36(17)
3Svein Arne Sølvberg(-48)Oppegård IL (-48)0:38:44(’13)
4Rolf KarlsenHitra Løpeklubb0:39:04(17)
5Bjørn Lauglo(-48)Stovnerkameratene (-48)0:39:27(14)
6Rolf KarlsenHitra Løpeklubb0:39:56(18)
7Vemund Wemundstad(-40)Stadsbygd IL (-40)0:40:14(05)
8Kjell Jonhaugen(-44)Nittedalsjoggen (-44)0:40:20(’10)
9Herbjørn Brennhovd(-48)Gol IL (-48)0:40:21(’13)
10Ole Petter Bergaust(-46)Veldre Friidrett (-46)0:40:51(’12)
11Agnar Skutbergsveen(-46)Veldre Friidrett (-46)0:41:14(’12)
12Karstein Kristung(-49)Rælingen (-49)0:41:20(’14)
13Tor-Arne Stenhaug(-48)Romerike Runners Team (-48)0:41:23(’13)

Topp 10 Klasse M 70 - 74 år

Topp 10 klasse M70-74 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kjell Jonhaugen(-44)Nittedalsjoggen (-44)0:42:40(’14)
2Svein Arne SølvbergOppegård IL0:43:12(18)
3Herbjørn BrennhovdGol IL0:43:17 (18)
4Agnar Skutbergsveen Veldre Friidrett0:43:45(16)
5Ole Peter Bergaust Veldre Friidrett0:43:57(17)
6Christian Børs Lind(-40)Røa IL (-40)0:44:26(’10)
7Ingebrigt Rygg(-41)Hytteplan Sport (-41)0:44:39(’13)
8Thomas BjønnesHøvik Jogg0:45:01(’14)
9Tor-Arne StenhaugSørum IL - Romerike Runners Team0:45:01(18)
10Petter Kildal(-41)Haga IF (-41)0:45:13(’11)
11Vemund Wemundstad(-40)Ullensaker/Kisa (-40)0:45:20(10)
12Kjell FedjeTinn0:45:30(’15)
13Sverre MostueFlintjoggen0:45:49(’15)
14Karl Hermod Aarøen(-41)Ringerike kommune (-41)0:48:19(’11)
15Inge Vinje Tønsberg Friidrettsklubb0:49:13(16)
16Arne Lundby(-39)Spiridon LLL (-39)0:49:18(’10)

Topp 10 Klasse M 75 - 79 år

Topp 10 klasse M75-79 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Christian Børs Lind(-40)Røa IL (-40)0:45:46(‘15)
2Roy Erik Frydenberg Kondis0:53:22(16)
3Asbjørn Solvang(-38)Hytteplan Sport (-38)0:53:58(’13)
4Hans Rostad(-30)Krill (-30)0:54:28(’08)
5Rudolf Bernhardsen(-31)(-31)0:56:06(’10)
6Bjørn Haukedal(-34)Privat (-34)0:56:09(’10)
7Paul MeierVeme Sportsklubb0:57:11(’15)
8Kjetil Moen(-36)IL Koll (-36)0:58:25(’12)
9Asbjørn LokøyPrivat1:00:11(’14)
10Frode Høivik(-33)Privat (-33)1:01:09(’10)
11Sverre Thune(-32)Ringerike O-lag (-32)1:01:12(’08)
12Arne Dahlen(-35)Hytteplan Sport (-35)1:02:02(’10)

Topp 10 Klasse M 80 - 85 år

Topp 10 klasse M80-84 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Hans Rostad(-30)Krill (-30)0:55:14(’10)
2Rudolf Bernhardsen(-31)Kondis (-31)0:59:01(’11)
3Harry Olsen(-27)Modum FIK (-27)1:01:54(’09)
4Asbjørn SolvangHytteplan Sport1:06:42(18)
5Ketil MoenIL Koll1:09:10(17)
6Arne Oddvar LarsenNorpapp BIL1:09:37(’14)
7Sverre Thune(-32)Privat (-32)1:10:15(’12)