Topp 10 kvinner – alle klasser

iphone-300x144 Topp 10 kvinner - alle klasserHer kan du se topp 10 resultater i alle klasser for Kvinner. Vi setter stor pris på om du gir tilbakemelding om du oppdager feil eller mangler på disse listene.

Hold telefonen i landskapsmodus, for å se tabellen. Du kan også scrolle tabellen til høyre og venstre for å se alle kolonnene.
Se Topp 10 for menn her

 

Topp 10 Klasse K 12-13 år

To 10 Klasse Kvinner 12-13

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Emma Kirkeberg MørkIF Sturla0:36:59(’15)
2Emma AxelssonOppegård IL0:39:03(16)
3Christina Osnes-RingenSK Vidar0:39:18(’15)
4Johanna Ågesen Tofte Koll Friidrett0:40:10(16)
5Eiril Lystad Linderud Ål IL0:40:16(16)
6Tyra SortåsløkkenHoleværingen0:41:09(’15)
7Solveig Steen Hofstad Mjøndalen IF0:42:27(16)
8Vida Qvenild(-01)IL Bevern (-01)0:42:43(’14)
9Kaja LoenneckenHolmen langrenn0:42:44(’15)
10Ina Høie(-98)Bøler IF (-98)0:43:09(’11)
11Andrea Schelderup Dalen(-94)Ringerike Ishockeyklubb (-94)0:43:13(’07)
12Emilie Slåtto Gomnes(-94)Holeværingen Ski (-94)0:43:27(’07)
13Synne Eriksrud(-98)Jevnaker IF ski (-98)0:44:38(’11)
14Tiril Tøllefsen OhrBVH0:45:10(’15)

Topp 10 Klasse K 14-15 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Emma Kirkeberg MørkIF Hellas0:36:31(16)
2Emilie Mo Asker Trekkhundklubb0:37:49(16)
3Heidi Egeland(‘94)IK Tjalve (‘94)0:38:28(’09)
4Emma AxelssonOppegård IL Skigruppa0:39:03(16)
5Tyra Sortåsløkken IL Holeværingen0:39:22(16)
6Tiril Bergitte LundFossum IL0:39:32(’15)
7Johanna Lægran(-97)SK Vidar (-97)0:39:47(’12)
8Christina Osnes-Ringen SK Vidar0:40:01(16)
9Ingrid Hoff-NordstrandLillehammer IF0:40:04(’14)
10Johanna Ågesen Tofte Koll Friidrett0:40:10(16)
11Eiril Lystad Linderud Ål IL0:40:16(16)
12Mina LilleheierÅs IL0:40:44(’15)
13Louise Mogstad-Allum(-98)IK Tjalve (-98)0:40:47(’12)
14Kaja Loennecken Holmen Langrenn0:42:04(16)
15Ina Høye(-98)Bøler IF Friidrett (-98)0:42:15(’12)
16Solveig Steen Hofstad Mjøndalen IF0:42:27(16)
17Selma Øde 0:42:58(16)
18Helena Kumar Westberg(-98)IL Koll (-98)0:43:01(’13)
19Iris Engeness IL Koll0:43:11(16)
20Mari Myrvold(-97)Jevnaker IF ski (-97)0:43:27(’12)
21Emilie Slåtto Gomnes(-94)Holeværingen Ski (-94)0:43:27(’09)
22Camilla LangdalenRingkollen Ski0:44:08(’14)

Topp 10 Klasse K 16-17 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Christine Næss Asker Friidrett35:15(16)
2Rebekka Sem(-96)Gjerpen Friidrett (-96)0:37:12(’13)
3Synne Øien JohannessenStokkmarknes IL0:38:20(’14)
4Synnøve MoTyrving IL0:38:50(’15)
5Celia Bjerke Helander(-95)Haugsbygd IF (-95)0:38:59(’12)
6Liv NordengenRingerike Friidrettsklubb0:39:42(’15)
7Johanna Lægran(-97)SK Vidar (-97)0:40:25(’13)
8Tiril Bergitte Lund Fossum IF0:41:19(16)
9Ina Høye(-98)Bøler IF Friidrett (-98)0:41:14(’15)
10Oda Lægran(-97)SK Vidar (-97)0:41:34(’13)
11Victoria Nordby Kristoffersen Ringerike VGS Idrett0:41:48(16)
12Kristine K. Torgersen(-93)Vind IL/Gjøvik Toten (-93)0:41:56(’10)
13Marie Synnøve Qvale(-94)Bøler IF Friidrett (-94)0:42:34(’11)
14Camilla LangdalenRingkollen Skiklubb0:43:12(16)
15Julie Kristin Groseth(-94)IL Holeværingen Ski (-94)0:43:20(’10)

Topp 10 Klasse K 18 - 19 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Bekelech Guddata (Guinea-Bissau) Ullevi FK0:33:42(16)
2Emilia Ohlin(-93)UF Contact (-93)0:36:41(’12)
3Ingeborg Nordaune Steinkjer FIK0:36:58(16)
4Silje Bæra Hørthe(-90)Modum FIK (-90)0:37:19(’09)
5Celia Bjerke Helander(-95)Haugsbygd IF (-95)0:38:26(’14)
6Rebecka Andersson(-93)Strömstad Löparklubb (-93)0:38:58(’11)
7Marte Sofie BuraasLillehammer IF0:39:08(’14)
8Johanna Apelryd(-93)Hälle IF (-93)0:39:19(’12)
9Synnøve Mo Asker Sk. Friidrett0:39:35(16)
10Marie Synnøve Qvale(-94)Bøler IF Friidrett (-94)0:39:45(’12)
11Pia Helene Paulsen(-93)Rustad IL (-93)0:40:24(’12)
12Maria Aure(-90)Ringerike Friidrettsklubb (-90)0:40:32(’09)
13Hedvig Heieren HundhammerPrivat0:41:10(’14)
14Anny Aasvang(-92)Privat (-92)0:41:18(’11)
15Oda Nerdrum(-95)Ringerike FIK (-95)0:41:51(’13)

Topp 10 Klasse K 20 - 22 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Karoline Bjerkeli Grøvdal('90)SK Vidar ('90)0:31:46(’12)
2Meraf Bahta(-89)Hälle IF (-89)0:34:00(’11)
3Veronika Blom(-90)Modum FIK (-90)0:34:58(’12)
Juni Lund IK Tjalve0:36:32(16)
4Linn Nilsson(-90)Hälle IF (-90)0:36:53(’11)
5Marit Haslie(-93)(-93)0:37:04(’13)
6Astrid Brathaug Sørset(-90)Kjelsås IL (-90)0:38:28(’12)
7Sigrid VågStrindheim IL0:38:39(’14)
8Johanna Apelryd(-93)Hälle IF (-93)0:38:51(’13)
9Pia Helene Paulsen(-93)Rustad IL (-93)0:39:11(’15)
10Maria Wågan(-92)Namdal Løperklubb (-92)0:39:40(’13)
11Maria Aure(-90)Ringerike Friidrettsklubb (-90)0:40:16(’11)
12Mari Johanna Brox(-86)OSI (-86)0:40:32(’08)

Topp 10 Klasse K 23 - 34 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Karoline Bjerkeli Grøvdal('90)SK Vidar ('90)0:31:49(’13)
2Annie Bersagel(-83)IF Tjalve (-83)0:32:56(’12)
3Webalem Ayele (Ethiopia)Ullevi FK0:32:56(16)
4Meraf Bahta(-89)Hälle IF (-89)0:33:18(’13)
5Sara Sig MøllerKaiser Sport & New Balance0:33:27(’15)
6Tone Ilstad Hjalmarsen(-85)SK Vidar (-85)0:33:54(’12)
7Veronika Blom(-90)Modum FIK (-90)0:34:04(’13)
8Ragnhild Kvarberg(-81)SK Vidar (-81)0:34:15(’07)
9Heidi Dietrichson PharoBøler IF Friidrett0:34:28(’15)
10Hilde Aasheim(-84)Osterøy IL (-84)0:34:30(’12)
11Kjersti Karoline Danielsen(-79)SK Vidar (-79)0:34:33(’08)
12Christina Bus Holth(-80)SK Vidar (-80)0:34:35(’10)
13Inger Liv Bjerkerheim Nilsen(-88)SK Vidar (-88)0:34:37(’13)
14Maria Sagnes Wågan Namdal Løpeklubb0:34:43(16)
15Marthe Katrine MyhreGjøvik Friidrettsklubb/Team Sportsmanden 0:34:54(16)
16Linn Nilsson(-90)Hälle IF (-90)0:35:07(’15)
17Ida Gjermundshaug PedersenSykehuset innlandet0:35:19(’15)
18Marte Flatlien Lillehammer IF0:35:24(16)
19Ida BergsløkkenSK Vidar0:35:34(’15)

Topp 10 Klasse K 35 - 39 år

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kirsten Melkevik Otterbu(-70)BFG Fana (-70)0:33:20(’08)
Rebecca Hilland BFG Bergen Løpeklubb0:33:45(16)
2Rebecca Hilland(GBR)Bergen Løpeklubb (GBR)0:34:42(’15)
Ragnhild Kvarberg Hjelle 0:35:02(16)
3Runa BostadSK Vidar0:35:20(’05)
4Siri Størmer(-69)SK Vidar (-69)0:35:28(’07)
5Jessica GunnarssonSK Vidar0:35:59(’14)
6Gunhild Halle Haugen(-72)Stavern Sport (-72)0:36:10(’07)
7Nina Härkönen(-74)SK Vidar (-74)0:37:35(’09)
Therese Høyer Grimstad 0:38:15(16)
8Hilde GudemSK Vidar0:38:16(’14)
9Stine VikeslandBUL0:38:26(’14)
10Rita Nordsveen(-71)FIK Orion (-71)0:38:32(’09)
11Therese Sjursen(-76)BFG Fana (-76)0:38:41(’12)

Topp 10 Klasse K 40 - 44 år

To 10 Klasse Kvinner 40-44

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kirsten Marathon Melkevik(-70)BFG Fana (-70)0:33:39(10)
2Anne NevinStrindheim IL0:35:34(16)
3Jessica GunnarssonSK Vidar0:36:19(16)
4Anette JohnsenHundere Asker0:36:43(’15)
5Siri Størmer(-69)SK Vidar (-69)0:36:50(’09)
6Sofie Spiten(-72)SK Vidar (-72)0:37:18(’12)
7Anette Johnsen Hundere 0:37:27(’14)
8Siri Rostoft IL i BUL0:38:42(16)
9Charlotte Knudsen Royal Sportsklubb0:38:57(16)
10Dorte Foss(-67)Raufoss IL (-67)0:39:06(’07)
11Elisabeth Wigaard(-67)Raumyrveien Springers (-67)0:39:33(’09)
12Elisabeth Kollerød(-71)Privat (-71)0:39:45(’12)
13Hanne Cecilie Bolstad(-67)SK Vidar (-67)0:39:50(’09)
14Lisbeth Hamnvik SpareBank 1 Finans Østlandet0:39:55(16)
15Thine Wilkens Jernberg(-72)Kjelsås (-72)0:39:56(’13)
16Sidsel Skjæggestad Mohn(-65)BK-Ski (-65)0:40:00(’09)

Topp 10 Klasse K 45 - 49 år

To 10 Klasse Kvinner 45-49

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Jorunn Rekkedal(-61)Ås IL (-61)0:35:07(’08)
2Siri Størmer SK Vidar0:37:44(16)
3Nina Wavik Ytterstad(-62)SK Vidar (-62)0:37:53(’11)
4Kari Langerud(-59)Hønefoss SK (-59)0:38:14(’07)
5Turid Sjøstedt(-64)Lyn Ski (-64)0:38:56(’13)
6Cicilia Idland Team Smartfish Fuji / Halden TRI0:39:47(16)
7Dorte Foss(-67)Raufoss IL (-67)0:39:52(’14)
8Helene GrothSK Kraft0:39:57(’15)
9Mette Bakken Skauerud SK Vidar0:40:11(16)
10Sidsel Mohn(-65)Sikfiskarlaget (-65)0:40:15(’12)
10Elisabeth WigaardRaumyrveien Springers0:40:15(’14)
12Lise B Nordal0:40:22(’15)
13Hanne ØienHaugsbygd IF0:40:30(’15)
14Lillian SimonesBK Ski0:40:38(’15)

Topp 10 Klasse K 50 - 54 år

To 10 Klasse Kvinner 50-54

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Jorunn Rekkedal(-61)Ås IL (-61)0:36:32(’13)
2Grete Kirkeberg Mørk IF Hellas0:36:34(16)
3Nina Wavik Ytterstad(-62)SK Vidar (-62)0:37:28(’12)
4Synøve Brox(-59)Sturla (-59)0:38:14(’09)
5Kari Langerud(-59)Hytteplan Sport (-59)0:38:43(’09)
6Anne Margrethe Tråve(-55)SK Vidar (-55)0:39:25(’07)
7Liv Hilde Drugli(-63)Lillehammer IF (-63)0:40:15(’13)
8Marianne Følling(-62)Treningscamp (-62)0:41:21(13)
9Sidsel Mohn BK Ski0:41:53(16)
10Sidsel Skjaeggestad MohnBK Ski0:42:18(’15)
11Linda Waatevik(-61)Gjerpen Friidrettsforening (-61)0:42:34(’12)
12Marit Ann LauloStatoil BIL0:42:39(16)
13Gro Reinhardt Aas(-60)Asker Skiklubb (-60)0:42:42(’13)
14Elin Drangsholt(-59)Høvik Jogg (-59)0:42:48(’13)

Topp 10 Klasse K 55 - 59 år

Topp 10 klasse K55-59

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Synøve Brox(-59)Sturla (-59)0:37:19(’15)
2Kari Langerud(-59)Hytteplan Sport (-59)0:40:45(’16)
3Ingrid Kristiansen(-56)Team Kristiansen (-56)0:42:03(’13)
4Elin Drangholt Høvik Jogg0:42:05(16)
5Wenche Dørum(-54)Royal Sport (-54)0:43:56(’10)
6Linda Waatevik Gjerpen IF0:44:22(16)
7Gro Reinhardt Aas(-60)Asker Skiklubb (-60)0:44:51(’15)
8Anne Christina BjørvikDNB0:45:26(’14)
9Kristin Isachsen(-56)Asker Skiklubb (-56)0:46:05(’13)
10Turid GuttormsenRingkollen0:46:09(’14)
11Anne Christina Bjørvik Veidekke0:46:14(16)
12Tina Hillkirk(-54)Ringerike Maraton Team (-54)0:46:31(’09)
13Heidi Sverdrup AugdalRingkollen0:46:42(’15)
14Kristin IsachsenAsker Skiklubb0:46:43(’15)

Topp 10 Klasse K 60 - 64 år

Topp 10 klasse K60-64

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Kirsti M JohnsenTønsberg Friidrettsklubb0:44:33(’16)
2Kristin Isachsen Asker Skiklubb0:45:30(16)
3Vilbjørg Ohren(-44)Ådal IL (-44)0:47:10(’05)
4Ingunn Ytrehus(-50)Tromsø Løpeklubb (-50)0:47:51(’14)
5Kristin Ringdalen(-53)BK-Ski (-53)0:47:52(’13)
6Ellen Bø Kippersund Jutul IL0:48:47(16)
7Solveig KalstadStovnerkameratene0:48:58(’15)
8Anne SøbstadGE Healthcare0:51:16(’16)
9Else Husa(-51)Ullensaker/Kisa (-51)0:54:14(’11)
10Marit Olsen(-47)Ringerike Sykehus Bedrift (-47)0:54:21(’09)
11Bente Lystad 0:54:32(16)
12Margrethe Bergaust(-49)Veldre Friidrett (-49)0:55:07(’12)
13Torill Skoglund(-50)Kondis (-50)0:55:24(’10)
14Wenche LienPrivat0:57:27(’14)

Topp 10 Klasse K 65 - 69 år

Topp 10 klasse k65-69

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Eva Carlsen(-40)NRK (-40)0:48:58(’05)
2Mariann Stenbakk(-44)Moss IL (-44)0:49:02(’12)
3Sidsel E. Olsen IL Holeværingen0:58:12(16)
4Ingunn Ytrehus(-50)Tromsø Løpeklubb (-50)0:49:57(’15)
5Torunn Andersen(-46)Statens Kartverk BIL (-46)0:50:15(’13)
6Magnhild Reddy SørensenNorthern Runners0:54:45(’14)
7Vilbjørg Ohren(-44)Ådal IL (-44)0:56:15(’10) 

Topp 10 Klasse K 70 - 74 år

Topp 10 klasse K70-74

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Mariann StenbakkMoss IL0:50:34(’14)
2Magnhild Reddy SørensenTromsø Løpeklubb0:51:15(’16)
3Eva Carlsen(-40)NRK (-40)0:54:23(’10)
4Vilbjørg Ohren(-44)Ådal IL (-44)0:56:00(’14)

Topp 10 Klasse K 75 - 79 år

Topp 10 klasse K75-59

PlassNavnFødtKlubbTidÅr
1Eva Carlsen(-40)NRK (-40)0:58:42(’15)